Бюджет без військового ПДФО, соціальні та комунальні питання: відбулось чергове засідання виконкому

17:07 21 Листопада 2023

Сьогодні, 21 листопада, відбулось чергове засідання виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Члени виконкому розглянули низку питань з соціальної, освітньої, медичної та комунальної сфери громади, а також заслухали проміжний звіт про виконання бюджету за 9 місяців цього року.

Виконком розпочав роботу з соціальних та освітніх питань – зокрема питань відділу-служби у справах дітей, управління соціального захисту населення та питань освіти – щодо присвоєння статусу дитини-сироти, затвердження помічників для дієздатних осіб, забезпечення шкільною формою дітей з числа сиріт та з числа позбавлених батьківського піклування.

Управління капітального будівництва представило на розгляд виконкому питання про передачу на баланс витрат по об’єкту – будівництва швидкозбірного багатоквартирного житлового будинку для ВПО. Мова йде про будинок на вулиці Пилипа Орлика, який вже завершили та облаштували для проживання внутрішньо переміщених осіб. Найближчими днями люди зможуть отримати ключі від нових помешкань.

Також члени виконкому розглянули низку питань, що стосуються облаштування благоустрою, парковок та заїздів, затвердили зміни до договору найму житлових приміщень, списання з балансу багатоквартирних будинків,  передачу на баланс ЖЕО комунальних приміщень, а також – щодо створення сервісного офісу помічника ветерана, який діятиме на базі КЗ «Культурно освітній центр ім. Івана Франка».

На завершення члени виконавчого комітету заслухали звіт про виконання бюджету Дрогобицької громади за 9 місяців. Так як Верховна Рада таки прийняла в другому читанні рішення про скерування ПДФО військовослужбовців до державного бюджету, місцевий бюджет втрачає суттєві фінансові надходження вже з 1 жовтня цього року.

Кошти були заплановані в місцевому бюджеті на конкретні статті видатків, зокрема й на підтримку військових частин.

Зараз, відповідно до затверджених змін, 50% військового ПДФО скерують на Міноборони, а 50% – на Держспецзв’язок.

Перейти до вмісту