Брифінг Тараса Кучми про організацію допомоги Україні Дрогобицькою громадою | Медіацентр «Україна»
Міський голова Дрогобича Тарас Кучма на запрошення команди медіацентру «Україна» дав брифінг на тему «Виклики, досягнення та проблеми гуманітарної допомоги на прикладі єдиного міста Західної України».
Очільник громади проінформував про те, скільки та якої гуманітарної допомоги використав Дрогобич для допомоги переселенцям, скільки і яку гуманітарну допомогу відправив Дрогобич іншим містам, як зробити гуманітарну допомогу ефективнішою.
Публічний звіт про організацію надання допомоги Дрогобицькою громадою
Війна між росією та Україною триває дев’ятий рік поспіль. З перших днів дрогобичани активно сприяють забезпеченню військових. Після повномасштабного вторгнення московських загарбників на територію України, Дрогобицька громада стала форпостом допомоги на заході України.
Ми, як місцеве самоврядування, забезпечили організацію прийому внутрішньо переміщених осіб, налагодили роботу з бізнесом та волонтерами, організували логістику отримання, розподілу та надання гуманітарної допомоги.
Щоденно ми працюємо над забезпеченням:
– Прийому та поселення тимчасово переміщених осіб, які переїхали до нас з територій, що піддались ворожим обстрілам з боку росії.
– Ведеться облік переселенців та реєстрація людей як ВПО.
– Збираємо кошти та гуманітарну допомогу як для переселенців, так і воїнів.
– Допомагаємо містам, які, через ворожі обстріли чи облогу опинились на межі гуманітарної кризи
– Координуємо роботу волонтерського руху.
– Забезпечуємо безпеку громади.
Станом на сьогодні при міській раді функціонує:
– Єдиний інформаційний центр та Єдина лінія допомоги
– Гуманітарний Координаційний Центр
– Хаб гуманітарної допомоги Україні в Польщі
– Медіацентр
Прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб
Кількість біженців, які прибули до територіальної громади (враховуючи приватний сектор) – близько 20 тисяч осіб.
Послугами безкоштовного поселення (через Гуманітарний Координаційний Центр) скористались – більше 9000 внутрішньо переміщених осіб.
На сьогоднішній день у Дрогобицькій громаді проживають – понад 6000 людей.
Плинність біженців (які змінюють громади) – понад 2000 осіб.
Взято на облік – більше 8 тисяч осіб.
Днями управління соціального захисту розпочало видачу довідок і взяття на облік людей, як внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Ці довідки дають можливість людям звертатись за офіційними виплатами та соціальними допомогами. Як ВПО зареєстровано близько 5 тисяч осіб.
Проживання та харчування
Тимчасове житло для ВПО облаштовано на базі гуртожитків навчальних закладів (коледжі, училища, університет), переобладнано приміщення 8 загальноосвітніх закладів, залучено готелі та інші. Загалом таких закладів – 28. На цих об’єктах мешканців забезпечують харчуванням. Також залучено й заклади громадського харчування.
Кількість гуманітарної допомоги, використаної для біженців – видано вже понад 30 тонн (при взятті на облік громадянам видають пакунки з продуктами харчування, побутовою хімією, речами першої необхідності, одягом).
Міжнародна гуманітарна допомога
Завдяки багаторічній співпраці, нам вдалося оперативно налагодити збір допомоги у містах-побратимах та партнерів у світі.
Ми отримуємо допомогу з країн: Італії, Франції, Латвії, Великобританії, Швейцарії, Німеччини, Греції Словенії та Південної Кореї (Гам’янг).
Активно нам допомагають партнери у Польщі – Битом, Жешів, Люблін, Перемишль, Краків, Демблін, Сосновець, Красник.
Робота Хабу гуманітарної допомоги Україні в Польщі
На сайті help.gov.ua – Допомога Україні, який створений Адміністрацією президента та Кабінетом Міністрів України розміщено перелік міжнародних логістичних хабів, через які спрямовують гуманітарну допомогу Україні.
Зазначимо, що два з них – логістичні склади Дрогобицького хабу гуманітарної допомоги в Україні: «GREINPLAST» та «INGLOT» у Перемишлі. Завдяки налагодженій логістиці, оперативно вдається переправляти фури з гуманітарною допомогою з-за кордону для потреб наших громадян.
Через Дрогобицький хаб гуманітарної допомоги Україні в Польщі вже доставлено понад 900 тонн допомоги для цивільних та військових, яку оцінюють у десятки тисяч євро.
Тісно співпрацюємо з Жешівським логістичним волонтерським центром.
Ще 370 тонн допомоги отримано через Гуманітарний Координаційний Центр.
Також ми отримали 7 карет швидкої допомоги, з яких 3 – передано на фронт, та 5 позашляховиків, які також передано воїнам.
Медична, психологічна допомога, освіта та дозвілля
Завдяки системному розвитку галузі охорони здоров’я у Дрогобицькій громаді, сьогодні ми надаємо якісні медичні послуги як для внутрішньо переміщених осіб, так і воїнів, яких забираємо з зони бойових дій.
Крім цього у нас працює понад 40 психологів, які також залучені до роботи з ВПО.
За спрощеною процедурою ми приймаємо дітей у навчальні та дошкільні заклади. Зараз у дитсадки влаштовано 62 дитини, у загальноосвітні заклади – 410 учнів.
На базі закладів сфери культури та мистецтв, щоденно відбуваються різноманітні заходи для здорового дозвілля ВПО.
Кількість гуманітарної допомоги, яка була передана в інші регіони Гуманітарні конвої відправлено бусами та фурами на Київ, Фастів, Овруч, Суми, Ірпінь, Васильків, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь. Загалом скеровано близько 220 тонн допомоги.
Кількість гуманітарної допомоги, яка потребується для запасів:
Для формування місячного резерву харчування (виключно для потреб ВПО, що проживають у Дрогобицькій громаді) на час воєнного стану, потреба становить близько 200 тонн продуктів.
Потреби громади
Важливий факт, що переселенці, які прибули до нашої громади відзначають високий рівень надання допомоги, продуктів та забезпечення гарячим харчуванням. Однак, для подальшого надання допомоги є потреба в таких продуктах харчування: макаронні вироби, крупи (гречка, рис, вівсяні пластівці, манка) для дітей, вермішель швидкого приготування, консерви м’ясні та овочеві, олія, цукор, борошно, чай/кава. Побутова хімія: мило, пральний порошок, туалетний папір, миючі засоби, засоби особистої гігієни. Охорона здоров’я: медичні препарати, стенти та розхідні матеріали, обладнання.
Перспектива
Безумовно, що війна – втрачені людські життя, зруйнована інфраструктура, криза для суспільства. Попри те, що нам всім потрібно знаходити шляхи вирішення проблем та подолання викликів, для українського суспільства з’являються нові можливості.
Ми як орган місцевого самоврядування щоденно виконуємо функціональні обов’язки, спрямовані на забезпечення життєдіяльності громади, однак сьогодні ми переформатовуємо стратегічні напрями, в основі яких – потреби громади, внутрішньо переміщених осіб та українського суспільства.
Економіка та інфраструктура
Сьогодні у Дрогобицькій громаді збережені виробничі площі. Також наявні фахівці, які можуть швидко приступити до виробництва продукції. Тому ми зацікавлені у релокації підприємств, які переміщують із зони бойових дій. Відповідальні структурні підрозділи вже проводять роботу з пошуку зацікавлених підприємців та інвесторів. Всю інформацію про наявні інвестиційні пропозиції оцифровано та розміщено у публічному доступі.
Внутрішньо переміщені особи також зацікавлені у працевлаштуванні. Тому є потреба у створенні робочих місць.
Також ми готові будувати житло для ВПО. Для цього у нас є відведені земельні ділянки та фахівці. У цьому питанні ми розраховуємо на підтримку держави та вже почали займатися пошуком інвесторів і меценатів.
Агропромисловий комплекс та фермерство
Запобігання продовольчій кризі – наше спільне завдання. Після проведення адміністративної реформи, площа Дрогобицької громади зросла з 41 кв. км до 420 кв. км. Один із стратегічних напрямків розвитку громади є агропромисловий комплекс. У нас є вільні земельні ділянки, які підлягають для розвитку АПК. Тому закликаємо до співпраці аграріїв та фермерів.
Міжнародні відносини та нові можливості
Географічне розташування Дрогобицької громади, а це – 70 кілометрів від кордону з Європейським союзом, розвинена транспортна логістика, сприяє залученню іноземних інвестицій. Ми вбачаємо перспективу у створенні повного циклу виробництва продукції. За умови посилення зв’язків з європейськими країнами та скасування економічних бар’єрів, на наших територіях можуть бути створені підприємства з європейськими технологіями, які вироблятимуть продукцію за міжнародними стандартами з високою доданою вартістю, що є ключовим у розвитку території.
Ми вдячні кожному місту-побратиму, кожній країні, яка сьогодні надає нам допомогу. Ми віримо у швидку перемогу у боротьбі добра зі злом, цивілізації з варварством. Зараз у нашого суспільства є унікальний шанс стати на шлях відродження, переформатувати життєдіяльність міста та сіл і вийти на новий рівень розвитку нашої держави!
Все буде Україна! Разом до перемоги! Слава Україні!