Блаженніший Святослав у Дрогобичі: Українська греко-католицька церква сьогодні стала прихистком, ядром і силою України!  

6 Червня 11:01

5 червня Дрогобич удостоїв своїм візитом Глава і Отець УГКЦ Святослав Шевчук. На подвір’ї Катедрального собору Пресвятої Трійці Блаженніший відслужив подячну Божественну Літургію з нагоди 30-ліття створення Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Предстоятелю співслужив владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, єпископи Священного Синоду УГКЦ та численне духовенство єпархії. Участь в молитві взяли тисячі вірних та представники органів місцевої та районної влади.

Квітами та хлібом Блаженнішого у Дрогобичі зустріла патріотична молодь міста – представники Молодіжної ради.

Під час проповіді Блаженніший Святослав зазначив, що в дні П’ятидесятниці ми по-особливому відчуваємо великий Божий задум про людину і світ – адже кожне свято П’ятидесятниці є святом народження Церкви, її нового відродження, підсилення, освячення.

Відтак, говорячи про 30-літній ювілей створення Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Глава УГКЦ пригадав, як був учасником події, коли у Дрогобичі зачитували Патріарший декрет про заснування єпархії.

У тих роках ми з вами, дорогі отці, були свідками воскресіння нашої Церкви, як ця Церква-Мучениця виходила з підпілля, відбудовувала свої структури. Як багато ми зустрічали тоді перешкод, різних створених совєтською владою псевдоструктур, які займали наші храми, щоб, боронь Боже, греко-католики не відбудували свою спільноту. Але тоді сподобалось Духові Святому і нам, щоб всі ті перешкоди ми подолали – тож сьогодні наша Церква є, продовжує свій розвиток та щорічно поповнюється новими вірними, – наголосив Святослав Шевчук.

За словами Предстоятеля, святкування 30-літнього ювілею Самбірсько-Дрогобицької єпархії ставить важливе запитання: бути міцним оплотом віри та християнських цінностей для всіх вірних СДЄ, навертати до віри зранених та насичувати словом Божих усіх, хто до нього спраглий.

Також Блаженніший Святослав пригадав, як рік тому, коли перед початком російського вторгнення в Україну з Києва евакуйовувались дипломатичні представництва, багато людей запитували його як молитись в цей тривожний час. Тоді, за словами Блаженнішого, стало зрозумілим, яке питання слід ставити Богові у молитві: “Боже, а для чого Ти нас воскресив? Для чого ти нас вивів з підпілля? Для чого ти Духом Святим відбудував життя нашої Церкви в Україні? Щоб знову нас знищити? Щоб знову віддати нас на поталу російському смертоносному агресорові?”.

На це питання ми сьогодні отримуємо дуже глибоку відповідь. Господь Бог воскресив нашу Церкву, Йому сподобалось Духом Святим творити нові єпархії, нові структури саме для того, щоб, можливо, сьогодні ця Церква стала ядром і силою України та гуртувала навколо себе українців, – наголосив Блаженніший Святослав.

Наприкінці проповіді Предстоятель привітав владику Ярослав з 60-літнім ювілеєм та побажав йому бути тим духоносним апостолом, через якого сьогодні Господь хоче уловити усю Свою Вселенну.

Церква і її служителі відіграють сьогодні особливу роль у час війни. Вони служать духовним прихистком як для військових, так і для цивільних людей. Тож висловлюємо подяку Блаженнішому за наповнені глибоким змістом наставницькі слова та проповіді, за те, що вселяєте у наші серця віру, надію та любов. Вважаємо великою честю та проявом поваги і Божої благодаті візит Святослава Шевчука на нашу Дрогобицьку землю. Ви є справжнім духовним лідером, гідно несете тягар відповідальності за Церкву і долю нашого народу. Дякуємо за активну позицію у питаннях духовного відродження України, боротьби за перемогу над агресором і за молитви про мир на українській землі, – прокоментував візит Блаженнішого міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Завершили Божественну Літургію спільною молитвою за Україну та воїнів – «Боже, великий, Єдиний». Відтак відбулось освячення води.

Богослужіння відбулось під супровід Дрогобицького муніципального камерного хору «Легенда».

Перейти до вмісту