Безкоштовний коворкінг у бібліотеці: в книгозбірні імені В. Чорновола створили сучасний мультимедійний коворкінг центр
Останні кілька років коворкінги стали популярними у всьому світі. Комфортні місця праці із усім необхідним як для молодих команд, так і для самостійних фрілансерів – заміняють офіси та стають все більш затребуваними у кожному місті. Дрогобич не є винятком. З ініціативи відділу промоцій, туризму та креативних індустрій (Управління культури і туризму), який очолює Яна Коник та при сприянні грантодавців – у центральній міській бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола відкрили сучасний мультимедійний коворкінг центр. У ньому є все необхідне для праці – три робочі столи із комп’ютерами, наушники, вайтборд із набором маркерів тощо.
За твердженнями Яни Коник – мультимедійний коворкінг створено у рамках проєкту “Соціальна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в обраних партнерських громадах Дніпропетровської та Львівської областей”, що виконується Асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація учасницького розвитку громад” в межах проєкту «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України».
Ми подались на цей проект і успішно пройшли. Оскільки ми давно мали намір відкрити сучасний коворкінг для переміщених осіб та дрогобичан – проект пришвидшив наші плани. Окрім Дрогобича, аналогічний проект із створення сучасних коворкінг центрів реалізовують ще в п’яти громадах, які теж виграли гранд: Львівська громада, Дніпровська, Перещепинська, Покровська та Трускавецька громади. Усю необхідну техніку для відкриття коворкінгу у нашій центральній бібліотеці міста ми уже отримали та встановили – це комп’ютери, необхідна гарнітура для них, роутер, проектор, принтер та набір меблів – 3 столи із кріслами, – розповіла Яна Коник.
Коворкінг відкритий в ті години, коли працює бібліотека, тобто з 9:00 до 18:00. Окрім зручного та комфортного місця праці в коворкінг центрі – там створено можливість проводити презентації чи ділові зустрічі, онлайн-навчання чи майстер-класи. Для цього в мультимедійному центрі встановлено проектор та вайтборд.
Окрім сучасного коворкінгу – сам грант є багатоструктурним і дає можливість пройти певний курс навчання для ВПО, що мешкають в Дрогобичі та мають бажання відкрити свій бізнес. Як стверджує Яна Коник, передбачено 6 модулів для навчання, серед тем – як організувати свій бізнес в умовах війни, співфінансування, прибуток і бухгалтерія тощо.
Ще один важливий пункт – умовами гранту створено телеграм канал для ВПО та мешканців із шести громад, які перемогли в даному проекті. В телеграм каналі є доступні певні програми із навчання, послуги, можливості, інформація про наявні вакансії, тож всі охочі можуть по хештегах знаходити потрібну для себе інформацію, – ділиться Яна Коник.
Додамо, проект «Соціальна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в обраних партнерських громадах Дніпропетровської та Львівської областей” співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.