Безкарність породжує вседозволеність: чому інформаційні провокації у соцмережах зривають виконання робіт в громаді?

16:01 13 Лютого 2024

Стан доріг є одним з найбільш наболілих питань у Дрогобицькій громаді, яке щоденно турбує як керівництво, так і кожного її мешканця. З однієї сторони є чітка потреба в ремонті дорожнього покриття, яке на окремих відрізках стало критично незадовільним, а з іншої – існує заборона на проведення капітальних ремонтів, накладена постановою Кабміну № 590.

Зберігати баланс та, попри всі труднощі воєнного часу, підтримувати комунальну сферу – питання, з яким доводиться щоденно стикатись керівництву громади.

З іншої сторони – в публічній площині соцмереж темою ремонту доріг щоденно маніпулюють активісти, роблячи інформаційні вкиди та перешкоджання в проведенні тих чи інших робіт.

Наголошуємо, що на адресу міської ради надходить чимала кількість запитів та скарг на електронний сервіс «Відкрите місто», у письмових зверненнях та під час прийомів громадян керівництвом громади – з проханнями відремонтувати ту чи іншу вулицю, дорожнє покриття якої стало критично зношеним.

Відтак план ремонтів складається на основі актів обстежень стану дорожнього покриття, на підставі звернень, які надходять до міської ради від мешканців, депутатів, підприємств чи організацій, а також на основі встановленої пріоритетності та стратегічної важливості того чи іншого відрізку автошляху.

Яскравим прикладом блокування роботи міської ради в комунальній сфері є невідремонтована вулиця Стрийська у Дрогобичі. Ця вулиця є однією з головних дорожніх артерій міста і попри це вона вже котрий рік перебуває в плачевному стані.

Ремонт вулиці мав бути проведений ще в 2023 році. Міською радою було проведено прозору процедуру тендерних закупівель та обрано переможця, що повністю відповідало вимогам закону.

Однак через інформаційні вкиди та маніпуляції окремих «активістів», розкручені на основі скарг та зауважень Держаудитслужби, депутатський корпус ради вимушено піддався тиску та вирішив скасувати результат проведеного тендеру.

На жаль, лише зараз стало очевидно, наскільки помилковим було це рішення. Все стало на свої місця, коли Львівський окружний адміністративний суд задовільнив повністю позов Департаменту міського господарства Дрогобича та визнав Висновок Держаудитслужби протиправним і скасував його.

Суд повністю підтвердив правомірність дій Департаменту. Іншими словами – якби не дії Держаудитслужби та маніпуляції «активістів», дорога на вулиці Стрийській вже була б відремонтована.

Досі ніхто не визнав заподіяної громаді шкоди. Ніхто не приніс вибачень за неправомірні звинувачення. Ніхто не поверне час назад і не змінить рішень, яким піддались в той час. А дорога залишилась без ремонту.

«Те, що відбувається сьогодні – страшно. Відсутність відповідальності породжує аморальність і безкарність. Вулиця Стрийська – яскравий тому приклад, бо ми піддались на провокації в соцмережах. Це свідчення того, що не можна звертати увагу на аморальні вкиди і зупинятись, коли нам вставляють палки в колесах. Потрібно продовжувати робити свою роботу. Кожен на своєму місці. З совістю і по закону. Бо від кожного з нас залежить міць нашої країни» – наголосив міський голова Тарас Кучма.

Паралельно очільник громади дав доручення Департаменту міського господарства провести обстеження стану доріг в громаді та скласти план робіт, які можна провести з метою покращення стану дорожнього покриття.

Перейти до вмісту