Батьківський колектив шкіл Стебника відмовляється знаходити компроміс: У ДМР відбулась зустріч щодо реформування освіти Стебника. ФОТО

0:00 5 Квітня 2019

У середу, 3 квітня, у Дрогобицькій міській раді відбулась запланована зустріч представників батьківського колективу та керівництва міста щодо реформування освітньої галузі у школах Стебника.

Участь у зустрічі взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступник міського голови Василь Качмар, секретар міської Ради Олег Хрущ, начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко, голови депутатських фракцій ДМР, директори шкіл Стебника та Дрогобича і уповноважені представники батьківського колективу шкіл Стебника та ЗОШ №16.

Нагадаємо, у результаті переговорів 21 березня під час чергового засідання сесії Дрогобицької міської ради міського голови Тараса Кучми з представниками батьківського колективу, за участі представників депутатського корпусу Дрогобицької міської ради, сторони домовились, що остаточне рішення щодо реформування освіти Стебника приймуть після того, як 3 квітня відбудеться зустріч уповноважених представників батьківського колективу та посадовців Дрогобицької міської ради, в ході якої обидві сторони шукатимуть конструктивне рішення.

Таке обговорення викликане тим, що батьківський колектив Стебника не погоджується з рішенням сесії ДМР щодо реформування освітніх начальних закладів міст Дрогобича та Стебника у гімназії та ліцеї вже у 2019 році, як це передбачено Законом України про освіту.

На початку зустрічі міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що проводити реорганізацію галузі освіти у Дрогобичі і Стебнику необхідно, відповідно до вимог Закону України «Про освіту», у протилежному випадку, через невідповідність державної освітньої субвенції і фактичних витрат на освітню галузь у Дрогобичі і Стебнику — подальше функціонування шкіл постане під загрозу, а педагогічні працівники залишаться без заробітніх плат.

На доручення міського очільника начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко проінформував, що державна освітня субвенція не розраховує коштів як індивідуальне навчання, так і інклюзивне навчання, а також і 40 ставок педагогічного навантаження.

«Під час наради у Департаменті освіти і науки ЛОДА керівництво обласної освіти підтвердило, що розрахунок освітньої субвенції для міст обласного значення, як Дрогобич, є недосконалими і некоректними. З цього приводу нами зроблено відповідні звернення як до Міністерства освіти і науки, так і Департаменту освіти і науки ЛОДА, однак на разі ми повинні рухатись вперед, щоб зберегти нашу освіту», — зазначив заступник міського голови Василь Качмар.

«Впродовж багатьох років школи наших міст не оптимізовувались, а роздувались, створювались нові школи, що не відповідає теперішній кількості учнів», — зазначив директор Дрогобицької гімназії імені Богдана Лепкого Іван Лепкий.

«Недосконалість освітньої субвенції беззаперечно існує, але є також і наш внутрішній дефіцит коштів, який перевищує недофінансування держави, оскільки у нас замало учнів для такої мережі шкіл. І якщо ми зараз не зробимо відповідні кроки, то школи згодом прийдеться об`єднювати і тому подібне, тому зараз кожна школа повинна внести свій внесок у збереження освіти загалом», — звернувся до присутніх голова профільної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, праці та соціального захисту населення ДМР Олег Дацюк.

Директор ЗОШ №9 Михайло Шеремета закликав діяти в межах Закону України «Про освіту», аби зберегти освітню галузь, його позицію підтримали й інші директори шкіл.

Однак, незважаючи на пояснення, факти та аргументи, через упередження представників батьківського колективу шкіл Стебника конструктивного рішення знайти не вдалося. Останні і надалі не погодились з позицією керівництва міста, директорів шкіл, пояснюючи це тим, що не бажають переводити свої дітей після отримання базової освіти у іншу школу, де буде профільне навчання, а також хочуть, щоб теперішні 9-класники до 11 класу навчались у своїх школах.

Відтак, після того як батьківський колектив покинув нараду, присутні вирішили скерувати відповідний проект рішення на розгляд двох постійних депутатських комісій з питань галузі освіти та бюджетної комісії, а відтак винесуть на розгляд сесії ДМР.

Прес-служба ДМР

Перейти до вмісту