Автентична коляда, різдвяні шопки та благодійні фестивалі – заходи Дрогобицької громади

11:26 25 Грудня 2023

В час різдвяно-новорічних свят у Дрогобицькій громаді пройде низка благодійних заходів та фестивалів. З метою популяризації автентичних українських традицій та збору коштів на підтримку захисників України.

Зважаючи на те, що в Україні другий рік поспіль триває війна, Дрогобицька громада максимум зусиль та коштів намагається скеровувати на заходи безпеки та підтримки військових, які боронять країну від ворога. Однак не менш важливо для нас – попри важкий час зберегти та передати наступним поколінням основу нашої нації – мову, культуру та традиції нашого народу.

Відтак управління культури та розвитку туризму готує низку цікавих автентичних заходів, щоб заповнити цикл різдвяно-новорічних свят культурно-мистецькими заходами та фестивалями колядок. Їх мета – пропагувати традиції української коляди та автентичних віншувань як серед дорослих, так і серед дітей.

Вже завтра, 26 грудня, у Дрогобичі відбудеться традиційна виставка різдвяних шопок та дідухів. На відвідувачів чекатимуть власноруч виготовлені атрибути Різдва. Їх привезуть з різних куточків Дрогобицької територіальної громади. Представлені експонати популяризуватимуть унікальні традиції та звичаї нашого регіону.

Різдвяну виставку можна буде оглянути з 12:00 завтра, 26 грудня, на терасі закладу «Franko beef & burger», що на площі Ринок. Вона триватиме лише один день.

Паралельно, починаючи з 20 грудня церковними парафіями Дрогобицької громади проходить флешмоб «Дрогобиччина колядує», який підсилили професійними виконавцями – колективами муніципального камерного хору «Легенда», «Боян Дрогобицький» та хору Заслуженого Прикарпатського Ансамблю пісні та танцю України «Верховина».

4 січня у Дрогобичі проведуть масштабний гастрономічний фестиваль «Газдиня фест», який вже котрий рік поспіль збирає найкращих газдинь Дрогобицької громади з унікальними святковими стравами.

А 7 січня вулицями Дрогобича пройде Парад вертепів, який продемонструє всю красу українських різдвяних традицій, які з року в рік передають наступним поколінням.

Всі заходи у Дрогобицькій громаді носитимуть благодійний характер.

Перейти до вмісту