Австрійська бібліотека у Дрогобичі: 10 років за межами стандартів
Австрійській бібліотеці, яка функціонує при Дрогобицькому Державному університеті імені Івана Франка виповнилося 10 років з моменту її заснування. Урочистості відбулися 15 жовтня у приміщенні бібліотеки на вулиці Леся Курбаса.
Пропри свій юний вік, ця бібліотека є на доброму рахунку серед 64 інших бібліотек, які є в різних країнах світу, — наголосив керівник бібліотеки Ярослав Лопушанський.
Завдяки функціонуванню бібліотеки, Дрогобицький педагогічний університет і місто в цілому сьогодні мають тісну співпрацю на культурному, науковому та офіційному рівнях з навчальними закладами та керівництвом міст та земель Австрії.
Так, лише за останній рік четверо студентів скерували на навчання до Австрії. Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда» дав концерти у землі Штирія.
Відбулися робочі візити до Зальцбургу, Інсбруку, Грацу, Галлайн.
На офіційному рівні відбулися візити керівництва міста Дрогобича, медиків та працівників КП «Дрогобичводоканал».
Постійно відбувають культурні поїздки студентства та молоді.
«Ми — не тільки бібліотека як інституція. Ми стали міжнародними і багатогранними. Ми зуміли вийти за межі стандартів бібліотеки», — каже Ярослав Лопушанський.
Жителі Австрії також мають змогу побувати у Дрогобичі, зокрема під час проведення щорічних Днів Австрії у Дрогобичі.
Про відомість Дрогобича у Австрії та підтримку інституцій та партнерів розповіла Улла Краус-Нусбаумер — дипломатична представниця, керівниця відділу з питань організації науково-культурних заходів за кордоном.
Також почесна гостя відзначила заходи і видавничу діяльність бібліотеки, зокрема старання Ярослава Лопушанського, які роблять промоцію Дрогобичу у світі.
Відтак Улла Краус-Нусбаумер вручила Почесну грамоту співробітнику бібліотеки Олегу Радченку.
Привітала учасників дійства й ректор ДДПУ імені Івана Франка Надія Скотна.
Ректор зазначила, що особливість цієї бібліотеки в першу чергу полягає в тому, що вона є місцем надбання книжок, що так важливо у сучасному світі цифрових технологій. Також Надія Скотна відзначила наукову роботу, яка провадиться в університеті і безпосередньо пов’язана з дослідженням австрійсько-українських зв’язків.
Висловлюючи подяку Надії Скотній Ярослав Лопушанський відзначив і внесок ректора — світлої пам’яті Валерія Скотного, який доклав максимальних зусиль, щоб у Дрогобичі була Австрійська бібліотека.
Також на запрошення керівництва бібліотеки, з вітальною промовою виступив й міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Міський голова наголосив, що австрійська бібліотека у Дрогобичі — це місце, яке зближує та генерує ідеї, які втілює у заходи, які урізноманітнюють життя міста.
«Наше місто має колосальну архітектурну спадщину з часів Австро-Угорщини. Ми цим гордимося і всіляко намагаємося її зберегти.
Сучасність будується на новітніх відносинах. І ми завдячуємо керівництву Австрійської бібліотеки за пошук партнерів у Австрії.
У реаліях сьогодення, коли певні геополітичні сили намагаються висвітлити події в Україні крізь призму негативу, ми маємо можливість приймати у себе делегації зі світу, зокрема з Австрії і демонструвати їм реальне життя, яке вирує у багатьох сферах, в тому числі й культурній та освітній», — наголосив Тарас Кучма.
Також міський голова прокоментував відзнаку «За заслуги перед містом», яку недавно вручили Ярославу Лопушанському.
«Це найвища нагорода у нашому місті. І ця нагорода є віддякою пану Ярославу та його команді за те, що вони працюють не лише на розвиток бібліотеки, університету, а й всього міста», — зазначив Тарас Кучма.
На завершення промови Тарас Кучма вручив подяку колективу та подарунок для бібліотеки.
Після урочистих вітань та промов Ярослав Лопушанський подяку усім за участь у заході та відзначив, що сьогодні партнерами та фундаторами Австрійської бібліотеки у Дрогобичі є 37 установ та організацій.
Заходи з відзначення десятиріччя Австрійської бібліотеки у Дрогобичі триватимуть впродовж 15 та 16 жовтня.