АНОНС. Пам’ять діяча ОУН Михайла Смоли вшанують 20 січня у Дрогобичі
У п’ятницю, 20 січня, о 11:00 у Дрогобичі на міському некрополі, що на вул. Трускавецькій, вшанують пам’ять члена ОУН Михайла Смоли. Традиційно поминальна панахида та вшанування пам’яті Героя, що віддав своє життя в боротьбі за волю українського народу, відбудеться на могилі Михайла Смоли. Організатором дійства виступає ГО «Геліос». Варто відзначити, що ця громадська організація опікується могилами й багатьох інших полеглих борців за волю України, які поховані на найдавнішому некрополі Дрогобича, та постійно ініціює заходи, присвячені вшануванню пам’яті видатних постатей міста.
Видатний дрогобичанин Михайло Смола народився 8 листопада1912 р. Сім’я видатного діяча ОУН була бідною, попри те батьки доклали всіх зусиль, щоб Михайло зміг здобути ґрунтовну освіту, відправивши його на навчання у Дрогобицьку українську гімназію ім. Івана Франка. Під час навчання в гімназії почав активно віршувати та заснував літературний гурток. Хлопець був не лише надзвичайно талановитим, одним із кращих учнів, а й визначним активістом. Одразу ж після закінчення першого гімназійного класу він записався до Пласту, через кілька років став курінним 28 Пластового куреню ім. І. Франка. В той же час був ініціатором створення та очільником осередку Юнацтва ОУН, яке стало підґрунтям для членства в ОУН, куди він згодом і вступив. За активну участь у Пласті був засуджений до трьох місяців ув’язнення, проте завдяки амністії був звільнений раніше. У грудні 13932 р. був арештований вдруге та протягом цілого року перебував у в’язницях Львова, Дрогобича та Самбора. Перебування у в’язницях, переслідування, важкі умови життя поклали смертельний відбиток на життя Михайла Смоли, в нього діагностували туберкульоз кишківника. 16 грудня 1933р. його як безнадійно хворого відпустили з в’язниці додому, де через місяць, 18 січня 1934 р. він помер. Йому був 21 рік.
В сьогоднішніх умовах, в яких перебуває Україна, особливо гостро постає питання історичної пам’яті – пам’яті про людей, що віддавали своє життя за теперішню самостійну Україну, а також патріотичного виховання молоді, особливо учнівської молоді. Тому, незалежно від віросповідання, прийдіть і помоліться разом з іншими, адже пам’ятати і берегти – це наш обов’язок.
Слава Україні!