Альтернативна енергетика в 4-Б класі

Проблема використання поновлюваних джерел енергії (до них відносять сонячне випромінювання, вітер, моря, ріки, біомасу, вторинні енергетичні ресурси, що існують постійно або виникають періодично в довкіллі) є однією з найактуальніших у сучасному світі.

Значну увагу екологічному вихованню школярів приділяють вчителі  Дрогобицької спеціалізованої школи №2. У рамках екологічної декади 19 квітня на шкільному подвір’ї  4-Б клас брав участь у випробуванні навчальної установки «Horizon», створеної з метою демонстрації використання альтернативних видів енергії.

Учитель-методист Андрій Романович Бурий підготував і презентував учням цікаві досліди, у яких показано, як можна використовувати енергію Сонця, вітру й води для живлення керованих моделей автомобілів та різноманітного електричного обладнання (світлодіодів, вентилятора та ін.).

Величезний комплект «Horizon», з допомогою якого можна здійснити понад 50 експериментів, містить декілька повноцінних міні-станцій. Деякі зі станцій обладнані спеціальними реакторами, у яких відбувається електроліз води під час пропускання крізь неї струму: вода розкладається на водень і кисень, а вивільнений водень під тиском одразу ж надходить у спеціальний «двигун», приводячи в рух і моделі автомобілів, і освітлення, і вентилятор. Воднева енергетика сьогодні – перспективний напрям вироблення та споживання енергії, адже водень –  найпоширеніший елемент на поверхні Землі й у космосі. Отже, за цими технологіями – майбутнє.

Збирали комплект і допомагали молодшим школярам керувати моделями за допомогою планшета учні 8-В класу Павло Муль й Олесь Паращак.

Ольга Чайківська, класний керівник 4-Б класу

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні