На трьох локаціях Дрогобицької громади проводять спортивні заняття з рухової активності: де та коли можна долучитись?

9:26 2 Червня 2023

У 2021 році в Україні було запроваджено соціальний проект «Активні парки – локації здорової України». В листопаді 2021 року по вулиці Бориславській, 8 було облаштовано спортивний майданчик за вимогами та відповідно до брендингу цього проекту.
З 1-го травня 2023 року на трьох локаціях Дрогобицької громади було запроваджено заняття з рухової активності за таким графіком:
1. м. Дрогобич, спортивний майданчик по вул. Бориславська, 8: середа, п’ятниця – 13.00, неділя – 12.00.
2. м. Дрогобич, спортивний майданчик по вул. В. Великого, 5: вівторок, четвер – 17.00, субота – 10.00.
3. с. Нижні Гаї, спортивний майданчик по вул. Шкільна, 23: вівторок, п’ятниця – 18.00, субота – 17.30.

Основною метою соціального проекту є популяризація та організація оздоровчої рухової активності усіх категорій громадян, у тому числі осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та тривалості активного життя населення, профілактики захворювань і подолання їх наслідків, формування суспільства, об’єднаного ідеєю здорового та активного життя.

У рамках реалізації соціального проекту передбачається проведення таких основних заходів:
1) започаткування нових форм залучення різних груп населення, у тому числі осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, до оздоровчої рухової активності у місцях масового відпочинку, зокрема:
організація рухливих ігор з елементами спорту за участю провідних спортсменів;
облаштування пішохідних, велосипедних та інших видів маршрутів;
організація спортивних заходів, вікторин, естафет;
проведення занять з ознайомлення з різними видами спорту та рухової активності;
проведення майстер-класів та показових виступів спортсменів з різних видів спорту;
виконання комплексів фізичних вправ помірної інтенсивності для учасників без спеціальної підготовки;
проведення культурно-розважальних програм;
організація онлайн-тренувань;
організація спортивних фестивалів;
проведення всеукраїнських та місцевих фізкультурно-оздоровчих та інформаційно-просвітницьких заходів;
проведення рекреаційних спортивних занять для дітей з особливими потребами;
залучення фахівців сфери фізичної культури і спорту, провідних спортсменів та інших осіб до організації занять з оздоровчої рухової активності та дозвілля громадян.

Також для проведення різних видів рухової активності та ознайомлення з видами спорту залучаються провідні спортсмени, тренери та інші фахівці сфери фізичної культури і спорту.

Спільно з Львівським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», за участі керівника Державної установи «Всеукраїнський центр «Спорт для всіх» Андрій Ребрина та за підтримки Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського 30 травня 2023 року у Львові був проведений ПЕРШИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ КООРДИНАТОРІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГАМИ «АКТИВНІ ПАРКИ». У форумі взяли участь координатори всіх територіальних громад Львівщини, практична частина навчання складалася з фітнесу, музичної розминки, колової системи рухової активності, ознайомлення з технікою скандинавської ходьби та багато чого іншого.

Акценти були розставлені на різноманітності рухової активності для всіх верств населення, доступності до занять різними видами спорту та вільного доступу до спортивних майданчиків, під керівництвом спортивних інструкторів, які є координаторами цього проекту. Завдяки реалізації проекту «Активні парки- локації здорової України» розраховуємо у майбутньому на змінення пріоритетів людей на здоровий спосіб життя.

Перейти до вмісту