Аграрії Львівщини можуть отримати бюджетну субсидію на землю або дотацію на тварин: як подати заявку?

11:41 20 Березня 2024

З 1 травня аграрії Львівщини можуть подати заявку на бюджетну субсидію на землю або дотацію на тварин через Державний аграрний реєстр.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції» (цей Порядок був затверджений у 2022 році постановою № 918).

Відтак, аграрії Львівщини у 2024 році зможуть отримати бюджетні кошти за одним з таких напрямків та у розмірі:
– бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення. Розмір підтримки- 4 тис. грн на 1 га;
– спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7 тис. грн на одну голову;
– спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір підтримки – 2 тис. грн на одну голову для тих, хто утримує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Заявки на отримання бюджетної допомоги подаються лише через Державний аграрний реєстр (ДАР) після оприлюднення оголошення про початок прийому: з 1 травня по 30 червня 2024 року.

«Без реєстрації в ДАР аграрії можуть втратити можливість отримати значну частину допомоги, яка може сприяти розвитку їхніх господарств та підвищенню їхнього економічного благополуччя. Раджу аграріям та особистим селянським господарствам, що обробляють землю або утримують у своєму господарстві сільськогосподарських тварин не зволікати з реєстрацією в ДАР, аби після оголошення про прийом заявок вчасно податись на фінансову підтримку», – наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Алгоритм реєстрації в ДАР можна отримати за корисними посиланнями:
– Навчання щодо реєстрації на подачі заявок в ДАР: https://youtu.be/CfMipgqCjTk
– Презентації та корисні матеріали щодо ведення особистого кабінету в ДАР: http://surl.li/rsfke
– Telegram-канал ДАР: http://surl.li/rsfkw

Зі змінами, що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/rsfan

Перейти до вмісту