90% навчальних кабінетів ЗОШ №1 у Дрогобичі забезпечені плазмовими телевізорами або інтерактивними дошками, — результати інспекції з готовності до нового навчального року. ФОТО

21 Серпня 0:00

У вівторок, 21 серпня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом із начальником відділу освіти ДМР Петром Сушком з метою перевірки готовності закладу до нового навчального року відвідали Дрогобицьку ЗОШ №1 імені Івана Франка.

Окремо Тарас Кучма поспілкувався з педагогічним колективом закладу щодо ситуації, яка на разі складається у освітній сфері міста через недофінансування держбюджетом освіти Дрогобича у розмірі 17 мільйонів гривень.

У ході обговорень начальник відділу освіти Петро Сушко роз`яснив, що на разі держава, делегуючи повноваження керівництву на місцях, не додала освіті Дрогобича та Стебника більше 17 мільйонів гривень лише за один рік, оскільки при розрахунку освітньої субвенції містам обласного значення користується формулою, яка не передбачає повного фінансування інклюзивної освіти, поділів класів та інших аспектів. Більше того, зараз при збільшенні заробітної плати педагогам на 10% загальний фонд заробітної плати не збільшено, а кошти, необхідні для виплати цих 10% підвищення, відповідно до роз`яснень Мінфіну та ЛОДА, планують заощаджувати шляхом скорочення педагогічних ставок та навіть виплат за інтенсивність праці, класне керівництво та перевірку зошитів. Натомість районам освітню субвенцію виділяють з залишком.

«ЗОШ №1 — це школа, яка є повністю самоокупною, дає сильні знання, і з переходом на автономізацію ви повністю себе забезпечуватимете, однак зараз у нас є проблеми. Місцевий бюджет не витримує навантажень, які на нас просто «скидує» держава. Минулого року кошти, які були заплановані на ремонт вулиці Будівельної, ми зняли і скерували на виплату заробітних плат медикам, бо їх держава так само не дофінансовує, як і освіту. Цього року ще не знаємо, яка ситуацію складеться з виплатою заробітних плат педагогам, тому попрошу у вас розуміння, а ми будемо робити все, щоб держава виконала перед вами свої зобов`язання — виплатила заробітні плати», — звернувся до педагогічного колективу Тарас Кучма.

Напередодні Дня Прапора та Дня Незалежності міський голова закликав усіх не забувати, що ми живемо у стані війни і кожного дня гинуть наші хлопці, тому запросив усіх взяти участь 23 серпня у ході із 25-метровим стягом, а у День Незалежності взяти участь у молебні та віче.

Опісля Тарас Кучма разом із Петром Сушком та директором школи Ольгою Лужецькою проінспектували приміщення школи на готовність до нового навчального року.

Варто відзначити, що в межах пілотного проекту енергоощадності, у ЗОШ №1 проводять заміну батарей системи опалення, окрім цього, проведено заміну усіх вікон на металопластикові, а також 90% начальних кабінетів забезпечені або ж плазмовими телевізорами, або ж інтерактивними дошками, які використовують під час уроків.

Як зазначає дирекція школи, таких результатів вдається досягти спільно і з батьківським колективом.

Також у ЗОШ №1 імені Івана Франка, яка у відповідності до нового законодавства стане ліцеєм, планують провести будівництво актової зали. Також для проведення ремонту фасаду одного з приміщень школи заклад на наступний рік повторно подаватиметься на Конкурс проектів місцевого розвитку.

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія