88 років КП «Дрогобичводоканал» надає послуги мешканцям Дрогобича, Стебника та Трускавця: Участь в урочистостях взяли партнери з міста Краків. ФОТО. ВІДЕО

11 Травня 0:00

1451 рік — у Дрогобичі споруджено першу міську громадську криницю на початку нинішньої вулиці Юрія Дрогобича, з якої брали воду для гасіння пожеж.

1544 рік — Польський король Сигізмунд І надав Дрогобичу право будувати міські водопроводи.

1868 рік — у структуру Дрогобицького магістрату введено посаду криничного, який забезпечував водою Дрогобицьку Ратушу.

1929 рік — розпочато будівництво Уріжського водопроводу.

1973 рік — збудовано водозабір «Гірне».

Саме так зародилася історія водопостачання у місті Дрогобичі.

Сучасне комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» функціонує уже 88 років.

З нагоди цієї річниці у п’ятницю, 10 травня, у приміщенні Львівського академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича відбулися урочистості та святковий концерт.

Сьогодні підприємство «Дрогобичводоканал» очолює дев’ятий за рахунком керівник — Роман Шагала.

Під час урочистостей Роман Шагала привітав колектив, який налічує понад 300 осіб та відзначив кращих працівників подяками.

Посадовець зазначв, що сьогодні підприємство має багату та цікаву історію. Відтак на підприємстві є міні-музей, який містить експонати з історії водоканалу.

Про історію підприємства та сучасні вимоги поводження з водою дітей навчають у школах міста завдяки роботі групи фахівців з однойменною назвою «Краплинка».

Відзначення 88-ї річниці Роман Шагала охарактеризував, як нагоду згадати минуле, продемонструвати досягнення та плани на майбутнє.

«Важливим досягненням для підприємства сьогодні є забезпечення цілодобового водопостачання. Ми створили професійне кадрове ядро. Ми маємо співпрацю зі Світовим банком. Провели модернізацію мереж, зменшили кількість витоків. Працюємо над вдосконаленням надання послуг споживачам та якістю води», — розповів Роман Шагала.

Окремо Роман Шагала прокоментував партнерство з Краківським водоканалом та вступ Дрогобицького водоканалу в Асоціацію «Форум Галицьких водопроводів». За словами посадовця це дасть можливість не лише обмінюватися досвідом, а й залучати інвестиції, які покращуватимуть якість послуг та самої води.

Привітав колектив водоканалу та учасників урочистостей й міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

«Щодня ви робите нелегку роботу, яка має мати гідну оцінку у грошовому еквіваленті, так і збоку громади, для якої ми всі разом працюємо. Найбільшим досягненням роботи підприємства є те, що мешканці Дрогобича та Стебника мають змогу цілодобово споживати воду високої якості. Впевнений, що підприємство й надалі осучаснюватиме свою діяльність та забезпечуватиме якісні послуги водопостачання та водовідведення на Дрогобиччині», — привітав присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

На запрошення начальника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагали участь в урочистостях взяла делегація з Краківського водоканалу у складі президента підприємства Пйотра Зєнтари, віце-президента Павла Сендерека та директора з виробництва Тадеуша Жаби.

«Вісімдесят восьма річниця Дрогобицького водоканалу тісно пов’язана з Краківським водоканалом. Це не тільки Угода підписана про співпрацю, а й історична співпраця і вклад краківських інженерів у побудову Дрогобицького водоканалу. Також приємно мати сьогодні взаємну співпрацю і обмін досвідом між двома водоканалами», — звернувся до учасників дійства Президент Краківського водоканалу Пйотр Зєнтара.

Зі словом благословенням до присутніх гостей, запрошених та колективу підприємства звернувся отець Іван Паньків, який у своїй промові наголосив, що вода — це життєдайна основа функціонування людини.

Завершилися урочистості святковим концертом за участі місцевих творчих колективів.

https://youtu.be/DTiqIhr2gAM

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія