8 травня в Україні – День пам’яті та примирення

8 Травня 12:17

У п’ятницю, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”. Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Офіційне гасло пам’ятних заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Традиційно, цього дня у Дрогобичі відбуваються масові заходи на вулиці Ковальській, де споруджено меморіальний комплекс.

У ході цих заходів відбуваються екуменічні молитви. Однак, цьогоріч у зв’язку з пандемією COVID-2019 публічні заходи скасовані. Тому, перебуваючи у своїх домівках та оселях, згадаємо жертв Другої світової війни у своїх молитвах. Пам’ятаємо… Шануємо…

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту