8 річниця Революції Гідності: у Дрогобичі вшанували подвиг Героїв Майдану | Відео

21 Листопада 21:46

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи.

Дату 21 листопада обрано не випадково – оскільки саме цей день засвідчує початок двох надважливих подій у новітній історії України – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності кінця 2013. В ці дні сотні свідомих українців, захищаючи європейський вибір держави, поклали своє життя на вівтар нашої державності та свободи.

З нагоди пам’ятних для кожного українця подій, у Дрогобичі 21 листопада скорботним віче та хвилиною мовчання вшанували 8 річницю подій на Майдані Незалежності. Поминальний захід відбувся у Сквері Героїв Небесної Сотні, який кілька років тому відкрили на вулиці Пилипа Орлика.

Згадати Героїв, життя яких забрала Революція, зібралось чимало дрогобичан, учасників АТО, воїнів ОУН-УПА, священнослужителів, керівництво міста, депутати та представники різних політичних сил, молодь.

Захід розпочали поминальною молитвою, яку відслужили священнослужителі УГКЦ на чолі з отцем Іваном Паньківим.

Згадуючи події листопада 2013 року маємо пам’ятати – Герої з дерев’яними щитами ішли нас захищати, захищати нашу державу, інтереси якої хотіли зрадити. Вони падали під кулями, закривали своїми тілами один одного, але не здавалися. Чимало молодих людей, яких переслідував беркут – ховалися у церквах і саме із храмів дзвонами били тривогу і кликали на підмогу. Таку криваву сторінку нашої історії – не маємо права забути. Як і воїнів, котрі без роздумів, поклали своє життя за наш мир і європейський вектор у розвитку держави, – підкреслив о. Іван Паньків.

Відтак прозвучав військовий салют, а громада міста на чолі із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та секретарем ради Орестом Каракевичем, поклали квіти та лампади до пам`ятного знаку Героїв Небесної Сотні.

У зверненні до присутніх очільник громади Тарас Кучма зазначив, що, на жаль, у 8 річницю Революції Гідності чимало краян починають забувати трагічні події нашої історії і це гнітить.

Майдан об’єднав людей різного віросповідання, культури та мови. Він об’єднав їх в єдиному пориві – боронити суверенність та свободу нашої держави. Воїни світла, як нині називають новітніх Героїв революцій, боролися за європейський вибір, за вільні думки у вільній державі. Вони були просто людьми добра! Тому наше завдання сьогодні – не зрадити здобуте ними, не осквернити їхню пам’ять і не забути їх! Тому давайте спільно йти шляхом добра та кожен на своєму місці, щоденно власною працею, боронити незалежність нашої держави, – наголосив Тарас Кучма.

Кульмінацією заходу стало вшанування пам’яті загиблих Героїв на Майдані хвилиною мовчання. Відтак музичну композицію про подвиг Героїв виконав Муніципальний камерний хор «Легенда», а Іван Сех задекламував патріотичного вірша.

Завершальним акордом віче стало спільне виконання Духовного гімну України «Боже великий, єдиний…». В цей момент небо над Сквером Небесної Сотні запалало червоним багрянцем, немов в такий спосіб віддало шану Героям скорботних події.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту