Культура: 75-річчя УПА у відділі історії музею «Дрогобиччина»

0:00 20 Жовтня 2017

До 75-річчя УПА у відділі історії музею «Дрогобиччина» відкрили новий експозиційний розділ. Попередній, присвячений історії УПА,  потребував суттєвого оновлення, так як створений був майже двадцять років тому назад. Зрештою, як сказала на відкритті директор музею Алла Гладун, пам’ять про наш шлях до свободи, історія національно-визвольної боротьби, стали фактором національної безпеки. Без знання героїчного минулого свого народу неможливо виховати громадянина, патріота, готового боронити свою землю від окупантів та загарбників. Символічно, що дві музейні експозиції – «Воїни гідності і свободи» та «Карпатський край у боротьбі» розміщені поруч, бо присвячені вони боротьбі за нашу незалежність і свободу. До речі, з одним і тим самим ворогом. 

    

Проникливо і переконливо звучали на відкритті слова священиків Ростислава Мелеха та Ігоря Цмоканича.

Коротку екскурсію експозицією для присутніх провела старший науковий працівник музею, куратор виставки Марія Головкевич.

Почесними гостями урочистого відкриття були безпосередні свідки і учасники повстанської боротьби Тарас Куликовець, Михайло Лисий та Софія Синицька – члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА. Від імені Дрогобицького Братства ОУН-УПА слова вдячності музею висловив станичний Тарас Куликовець.

Своїми спогадами про повстанське підпілля 40-50-х років на Івано-Франківщині поділився професор Омелян Вишневський.

З поетичною присвятою українським повстанцям виступила відома письменниця з Луганщини Антоніна Листопад, а композитор і виконавиця власних пісень Лілія Кобільник відразу ж, виконала пісню на слова гості.

Урочистою, щирою і зворушливою була атмосфера під час презентації нової експозиції у музеї, на яку завітало чимало відомих дрогобичан, громадських діячів, інтелігенції, а головне – молоді, школярів та студентів, саме для яких і створювалася ця меморіальна кімната.

Перейти до вмісту