60 на 40: Як у Дрогобицькій міській раді рятують ситуацію з обласним конкурсом мікропроектів

5 Липня 12:47

Ситуація з Конкурсом проектів місцевих ініціатив Львівської обласної ради призвела до того, що переможці залишилися без фінансування з обласного бюджету. Щоб врегулювати ситуацію та запобігти зневірі учасників, які знайшли співфінансування проєктів, у міській раді вирішили змінити формулу та дофінансувати частину коштів з міського бюджету.

Про це повідомили Тарас Кучма та Андрій Ковч під час щотижневої інформаційної години.

Від Дрогобицької громади було подано найбільшу кількість проєктів у Львівській області – 178 проєктів. Перемогу здобули 35 проєктів.

Посадовці занепокоєні тим, що цьогоріч конкурс перетворили на «зрівнялівку» і для кожної громади пропонують лише по одному проєкту. При цьому не враховують ні показник населення громади, ні кількість поданих проєктів.

В обласному конкурсі передбачено, що на проєкт-переможець з обланого бюджету виділяли 50% коштів, з місцевого бюджету 25% та ще 25% – співфінансування учасників. Щоб уникнути цієї абсурдної ситуації, у міській раді знайшли вихід: місто виділяє 60% коштів, а учасникам проєкту потрібно віднайти 40%. З цією пропозицію, вже цього тижня, посадовці звернуться до депутатського корпусу.

У підсумку, свої проєкти зможуть реалізувати як ініціативні групи, так і й ОСББ та батьківські комітети, які брали участь в обласному конкурсі мікропроектів. Таким чином, ініціативу мешканців буде підтримано, а нове започаткування стане однією з практик бюджету участі громади.

Чат-бот Гаряча лінія