5 запитань, які дратують своєю безпардонністю

Ох і люблять люди сунути носа в чужі справи. І байдуже, що кожен має право жити так, як хоче.
“Скільки ти заробляєш?”, “Коли весілля?”, “Чому така худа?”, “А коли другу дитину плануєте?”, “Ти що, на дієті?” Здається, що деякі люди перед виходом з дому обов’язково готують собі перелік безцеремонних запитань. Мабуть, хочуть нагодувати свою цікавість, загрібаючи найпікантніше величе-е-езною ложкою.
А іноді ще й принизити, образити і з тріумфальним виразом обличчя облизатись. Я маю що відповісти таким людям! Поїхали?
1 ДОСІ НЕ ВИЙШЛА ЗАМІЖ/НЕ ОДРУЖИВСЯ?
Нещодавно мене запросили на одне святкування, де серед усіх дівчат я одна була незаміжня. Навіть не так: МЕНІ — 23, І Я — НЕ-ЗА-МІЖ-НЯ!! Бачили б ви ті жалісливі погляди та зітхання, які адресували в мій бік запрошені. Та як я взагалі живу на цьому світі, самотня і нещасна?
“Христино, два роки тебе не бачив. Як живеш? Заміж вийшла? Дітей маєш?” — питає один із гостей, якого я бачу вдруге в житті. — Що? Незаміжня? І дітей нема? Ти серйозно? Тобі ж двадцять три!”
“Ну якщо ти самотня, то можемо тебе познайомити з кимось”, — додає хтось із гостей.
Звісно, вони не подумали, що мені й так добре. Що я й так щаслива. Що я вийду заміж тоді, коли захочу. Навіщо лізти в мої особисті справи?
Та навіть якщо ви офіційно зареєстрували свої стосунки у відповідний, згідно із загальними стереотипами, вік, вам усе одно не дадуть спокою. Тоді починається…
2 ОДРУЖИЛИСЬ? А ДІТИ КОЛИ БУДУТЬ?
“Ну чому дітей ще не маєте? — питає один з родичів у мого знайомого подружжя. — Ви з тим довго не тягніть! На сестру он подивіться — вже друга дитина у садочок йде. А ви що? Відстаєте!”
І байдуже, з яких причин у пари нема дітей, — може, подружжя хоче побудувати успішну кар’єру, а тоді народити дітей. Або ж придбати квартиру — і стати батьками. А можливо, чоловік і дружина хочуть мати дітей, але жінка не може завагітніти — тож разом лікуються. У житті буває всіляко. Але “експерти”, які так люблять пхати свого носа в чуже життя, не думають про це. Тож і засипають інших такими неприємними запитаннями.
Мені безмежно цікаво, що такі люди хочуть почути у відповідь? “Ми вам есемескою надішлемо дату, як тільки вирішимо зачати дитину. Тільки ви одразу відпишіть, чи ми вдало підібрали момент, чи ще трохи почекати”, — щось таке?..
З ТИ ТАК СХУДЛА! ХВОРА?/ТИ ПОТОВСТІЛА. НА ДІЄТУ КОЛИ?
О, як я люблю ці запитання! Перше зазвичай іде у комплекті з заздрощами.
“Ого, чого ти так схудла? Нічого не їси? На дієті сидиш? А може, хвора? Шкіра і кістки, та де ж так можна!”
А може, людина справді хвора. Навіщо питати її про це? Або ж має проблеми в родині, тому через нерви схудла. І їй теж неприємно про це говорити. А можливо, це моя мрія — бути стрункою, і я гарую в спортзалі, щоб домогтися свого. Кого це обходить?
Або ж інше. “Та навіщо ти на себе ту спідницю тягнеш? Добряче набрала зайвих кіло. На дієту коли?” Таке враження, що люди, питаючи про таке, відчувають особливе задоволення, бо часто роблять це з єхидною посмішкою.
Варіантів, чому людина набрала зайві кілограми, теж багато — від “підсіла на смачні тістечка” до гормонального збою. Мало кому подобається обговорювати ці причини — тема неприємна. Але експертів з безпардонності це не хвилює. Треба ж щось ляпнути, аби задовольнити свою цікавість чи образити когось.
…Якщо ж ви вже відгуляли весілля, народили дітей, ваша фігура — така, що не докопаєшся, настає черга іншого запитання. Готові? Отже…
4 СКІЛЬКИ ТИ ЗАРОБЛЯЄШ?
Фінансовий стан людини — це її особисті справи. Розмір зарплати — це
її особисті справи. Скільки коштує її сумка, нові окуляри чи кава, яку вона п’є щоранку, — це теж речі, які не мають когось хвилювати.
Утім люди люблять ставити таке запитання. А почувши відповідь, продовжити спектакль. Отже, якщо сума не дуже велика, тоді: “Ох, біднятко, як ти живеш? Шукай іншу роботу, так не можна жити”. Якщо ж сума висока: “Ого, жируєш? Що ти там такого робиш, що отримуєш таку високу зарплату?”
Але навіщо лізти в чужу кишеню? Невже вам буде краще, якщо ви знатимете мій місячний бюджет? Навіщо вам це? Рахувати, скільки їжі чи одягу я можу дозволити собі купити? Чи скільки витратити на розваги?
Мій гаманець — це лише мій гаманець. Не варто оцінювати його вміст.
5 НЕ ЇСИ М’ЯСА? ТИ ЩО, ВЕГЕТАРІАНКА?
Варіацій на цю тему багато. Хтось не їсть солодкого — “ти що, худнеш?” Хтось не їсть майонезу — “що сталося? хвора? лікуєшся?”
Таке враження, що не їсти м’яса і пити чай без цукру — це державна зрада.
Наприклад, я просто не люблю м’яса — воно мені не смакує. І не додаю цукру до чаю, бо не люблю солодкого.
Кожна людина має свій раціон, який їй до вподоби. Навіщо зазирати в чужу тарілку?
Кожен має право жити так, як хоче. Я можу вийти заміж у 25, 30 чи 40. Народити двох дітей або ж усиновити п’ятьох. Важити 45 кілограмів, 55 чи 70. Заробляти мільйон гривень на місяць або взагалі не працювати і перебиватися з хліба на воду. Я можу не їсти курятини і снідати цукерками. На все це я маю право. Як і кожен з вас.
І я не маю права пхати свого носа в чужі справи. Як і кожен з вас.
Поважаймо інших:)
Христина БІЛЯКОВСЬКА
Газета “Експрес” №19 (9762) 10-17.05.2018

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні