36-та річниця Чорнобиля: дрогобичани вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Щорічно Україна вшановує річницю страшної техногенної катастрофи, спричиненої вибухом на Чорнобильській атомній електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року.
Безцінний вклад пожежників, які гасили полум’я та ліквідовували наслідки вибуху на ЧАЕС, ціною власного життя та здоров’я – щорічно вшановує вся Україна.
У Дрогобичі традиційно пам’ятний захід відбувся біля 5 Державної Пожежно-Рятувальної Частини ГУ ДСНС України у Львівській Області, де зібрались місцеві рятувальники, керівництво Дрогобицької громади та районної військово-цивільної адміністрації, представники організації потерпілих від аварії на ЧАЕС та небайдужі дрогобичани.
Пам’ятний захід розпочався зі скорботної панахиди та хвилини мовчання.
«36 років тому сталась страшна трагедія – тоді Україна постраждала від мирного атома, через дії московської влади, яка обманним шляхом намагалась все приховати. Сьогодні – продовжує страждати від навали московської орди. Але наша країна має безстрашних захисників, – такими були ліквідатори аварії на ЧАЕС. Такими є сьогоднішні герої-воїни, які захищають нашу країну від окупанта. Їхній вклад – безцінний.» – наголосив заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч.
Слово мали також голова Дрогобицької РВА Степан Кулиняк та голова Дрогобицької районної громадської організації потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС Василь Шевчук. Після чого учасники пам’ятного віче поклали квіти, запалили лампадки біля пам’ятного знаку, встановленого тут на честь ліквідаторів аварії на ЧАЕС та спільно виконали гімн України.
Нагадаємо, що 26 квітня 1986 року внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин, – потужністю 300 Хіросім.
Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.
Керівництво СРСР намагалось приховати масштаби трагедії. Внаслідок аварії близько 600 000 осіб зазнали радіоактивного ураження. Найбільше постраждали ліквідатори катастрофи.
Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження.