35 років потому: У Дрогобичі вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

26 Квітня 16:36

У понеділок, 26 квітня, у Дрогобичі відзначили 35-ту річницю від дня Чорнобильської трагедії. Захід відбувся біля пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, який встановлено на вулиці Зварицькій біля будівлі 5 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

Через карантинні обмеження кількість учасників було обмежено. Разом з дрогобичанами та ліквідаторами участь у заході взяли секретар ради Орест Каракевич, заступники міського голови Дрогобича Ігор Герман, Андрій Ковч, Володимир Коцюба, Роман Москалик, уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції Руслан Щерба, депутати міськради Роман Грицай та Світлана Маменька, посадовці організаційного відділу, відділу культури та мистецтв, народного дому імені Івана Франка.

Поминальну панахиду за ліквідаторами Чорнобильської катастрофи відслужили священнослужителі на чолі з отцем-деканом Іваном Паньківим.

З промовою виступив заступник міського голови Андрій Ковч. Посадовець наголосив, що кожен повинен пам’ятати минуле: як позитивні, так і трагічні події в історії.

«Вшановувати минуле – це наш обов’язок. Українці споконвіків відзначалися мужністю. Як сьогодні воїни боронять територіальну цілісність Української держави, так і 35 років тому відважні і безстрашні ліквідатори кинулися рятувати світ. Сьогодні ми вшановуємо не лише пам’ять загиблих, а й віддаємо шану тим, хто сьогодні поруч з нами. Від імені всієї громади, шановні ліквідатори, велике вам спасибі та доземний уклін», – звернувся до учасників дійства Андрій Ковч.

Під час заходу заступники міського голови поклали квіти та лампадки до пам’ятного знаку.

Ведучими заходу виступив Іван Сех.

До слова, у четвер, 22 квітня, у Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч міського голови Тараса Кучми, заступника міського голови Андрія Ковча та начальника управління праці та соціального захисту населення Івана Терлецького з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС.

У ході зустрічі вісьмом особам із числа ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, згідно запропонованого списку Дрогобицької міської організації у Львівській області ВГОІ «Союз Чорнобиль України», вручили нагрудні знаки.

Чат-бот Гаряча лінія