27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: вшанування історії та уроки для майбутнього

Сьогодні, 27 січня, весь цивілізований світ вшановує пам’ять жертв Голокосту – одного з найстрашніших злочинів проти людства.
Саме в цей день 1945 році звільнили концентраційний табір Освенцим (Аушвіц) – місце ув’язнення, проведення дослідів над людьми та страти. Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.
Україна була однією з найбільш постраждалих від Голокосту територій. У нашій країні найвідомішим місцем масових розстрілів євреїв є урочище Бабин Яр, а також розташований поряд Сирецький концтабір. Точна кількість жертв Бабиного Яру невідома; називаються числа від 70 до 150 тисяч.
Трагедія Голокосту — це не тільки історія безжальних жертв, а й урок для людства, як важливо захищати людську гідність, права людини та мир. Сучасне суспільство повинно вчитись на помилках минулого, щоб не допустити нових трагедій.
Сьогоднішній день – нагадування міжнародній спільноті, що не можна закривати очі на порушення прав людини тоталітарними та авторитарними режимами. На жаль, у ХХІ столітті геноцид знову прийшов на українську землю російським вторгненням. Окупанти, впевнені у своїй безкарності, масово катують та вбивають українців. Ракетами та бомбами стирають населені пункти України з лиця землі. Вони нищать все навколо, повторюючи злочини нацистів під час Другої світової війни.
Наше завдання, як і всіх майбутніх поколінь, пам’ятати всі злочини та відстоювати історичну справедливість.
Вшановуємо пам’ять всіх людей, які були знищені внаслідок Голокосту. Вічна пам’ять невинно убієнним.