26 лютого – День кримського спротиву російській окупації: Як живуть переселені татари у Дрогобичі?

26 Лютого 10:35

Сьогодні, 26 лютого, в Україні відзначають День опору Криму російській окупації, відзначення якого започатковано у 2016 році.

Таким чином Верховна Рада України вшанувала мужність і патріотизм кримських татар.

Саме у цей день, шість років тому, у Сімферополі біля будівлі кримського парламенту відбувся мітинг кримських татар і проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України. 15 тисяч людей вийшли, щоб сказати «ні» російській окупації Криму.

Тисячам кримських татар, які не визнають законності окупації Криму, довелось покинули рідну землю. Чимало з них оселилось і на теренах Західної України, зокрема у Дрогобичі.

Сьогодні кримські татари провели на центральній площі Дрогобича акцію на честь «Дня кримського опору».

58 сімей кримських татар вже близько 6 років проживають у Дрогобичі, успішно влившись у полі культур`я міста. Деякі з них стали успішними підприємцями.

У 2018 році у Дрогобичі відкрили «Культурний центр кримських татар». Приміщення, де облаштовано «Культурний центр кримських татар», кримськотатарській громаді надала Дрогобицька міська рада. Підтримку в проведенні ремонтних робіт та облаштуванні центру громаді надало МЗС РП Польщі, а також волонтери.

 

 

Перейти до вмісту