25 грудня чи 7 січня: коли відзначати Різдво? Розпочинаємо електронні консультації з громадою

10:02 18 Листопада 2022

В публічному просторі України вже тривалий час точаться дискусії відносно дати святкування Різдва Христового. Досі більшість українців продовжують відзначати Різдво 7 січня, спільно з росією. В той час як більшість католицького світу святкує його 25 грудня.

Дата святкування Різдва в грудні має беззаперечну логіку, адже відлік років повинен проводитись саме з Різдва Христового. Однак досі більшості людей важко відмовитись від усталених рокам традицій.

Цьогоріч в Україні Священний Синод Православної Церкви дозволив, як виняток, за рішенням настоятеля та громади відзначати Різдво Христове за Новоюліанським календарем, тобто 25 грудня.

Тому кінцеве рішення залишається за громадою.

Чи готові люди переходити на нову дату святкування Різдва Христового і об’єднатись в цьому з європейськими країнами?
Дрогобицька міська рада ініціює відкриті електронні консультації, з метою збору думок від мешканців громади, – прихожан місцевих християнських парафій.

За підсумком проведених консультацій буде організовано круглий стіл, на який буде запрошено настоятелів церковних громад, з метою напрацювання спільного рішення щодо відзначення найбільшого християнського свята – Різдва Христового.

Проголосувати та залишити свою пропозицію можна на платформі електронної демократії Edem та заповнивши Google-форму за посиланням: https://cutt.ly/mMASdRH

Нагадуємо, паралельно триває опитування щодо доцільності встановлення новорічної ялинки у Дрогобичі – проголосувати можна за посиланням.

Перейти до вмісту