22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 Червня 11:19

Щороку 22 червня, Україна згадує мільйони людей, що полягли у Німецько-радянській війні, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

У цей день проводяться благодійні акції та хвилини мовчання для того, щоб нагадати історію та помилки минулого. Згадують тих, хто загинув на фронті, кого замучили у концентраційних таборах та жорстоко вбили в тилу.

У Дрогобичі теж проведуть пам’ятні заходи. Зокрема відбудеться пам’ятне віче на території меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській». Початок о 16:00.

Меморіальний комплекс «Тюрма на Стрийській» – місце болю для дрогобичан. Історія цієї будівлі бере початок у 1899 році, коли було виділено кошти на побудову приміщення для місцевої Феміди. У 1939 році у цих стінах функціонувало Дрогобицьке обласне управління НКВД. Реприсивно-каральні органи діяли тут до 1959 року. Утвердження тоталітарного режиму супроводжувалося масовими репресіями та катуваннями безневичнних людей. Із зведених даних про знищення в’язнів у тюрмах Західної України з кінця червня до початку липня 1941 року кількість жертв становить понад 24 000. З них понад 1200 у Дрогобичі.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту