17 вересня в Україні відзначають День усиновлення

9:46 17 Вересня 2024

У  зв’язку з реформою церковного календаря на 17 вересня тепер припадає день Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, а також день усино́влення, яке з 2023 року в Україні відзначається саме в цей день.

Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке невипадково збігається з цим християнським святом. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави.

Усиновлення – це особлива дорога батьківства, благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами – це життєвий подвиг. Усиновити дитину, це дуже відповідальний крок щодо прийняття в сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих, так і з боку дитини.

На  території Дрогобицької міської територіальної громади функціонує  3 прийомні сім’ї, в яких виховується одна дитина, позбавлена батьківського піклування, та двоє осіб з числа дітейсиріт. На обліку відділу служби у справах дітей виконкому Дрогобицької міської ради перебуває 12 дітей, які  підлягають усиновленню, 3 кандидатів в усиновлювачі. Сьогодні в таких родинах на території нашої Дрогобицької міської територіальної громади зростають 42 усиновлених дітей. Зберігаючи таємницю усиновлення, ми не можемо назвати прізвища цих людей, так як інформація щодо усиновлення носить конфіденційний характер і не підлягає розголошенню, але з впевненістю можемо сказати, що завдяки їх любові, гуманності і милосердю діти знайшли матір та батька, щасливу родину, сімейний затишок.

За законодавством України, усиновити можна дитину, яку покинули в пологовому будинку після досягнення нею двомісячного віку або через два місяці від того моменту, коли дитину покинули. Усиновленню підлягають і діти, чиї батьки позбавлені батьківських прав. Якщо на обліку для можливого усиновлення перебувають рідні брати та сестри, вони не можуть бути роз’єднані при їх усиновленні. Проте, суд за згодою органу опіки та піклування може винести рішення про усиновлення когось з дітей, або усиновлення їх різними особами. Коли батьки дитини відомі, усиновлення дитини здійснюється за їх згодою – юридичною мовою, вони мають написати відмову від дитини. Якщо дитина перебуває у дитячому закладі, проте має опікунів, усиновлення можливе лише з їхньої згоди або за рішенням органу опіки і піклування.

Кожній сім’ї, яка усиновила дитину, держава гарантує:

– одноразову допомогу у зв’язку з усиновленням у розмірі як при народженні першої дитини;

– одноразову оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей).

Реалізація права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні можлива завдяки її влаштуванню до сімейних форм виховання: усиновлення, під опіку, піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Право дитини на сім’ю закріплено на законодавчому рівні і перш за все – в Конвенції ООН про права дитини, Конституції України, Сімейному кодексі України тощо. Реальним свідченням дієвої уваги Президента України, Уряду України до питань забезпечення конституційного права дитини, яка за різних обставин життя втратила рідних батьків, є підтримка усиновлення, розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Відділ-служба у справах дітей виконкому Дрогобицької міської ради щиро вітає всіх усиновлювачів, які проживають на території  Дрогобицької міської територіальної громади. Хай наповнюються дитячим щасливим сміхом ваші домівки, хай ростуть здоровими і успішними діти, хай щедрість та милосердя ваших душ примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає ваші серця!

Відділ-служба у  справах дітей

Перейти до вмісту