15 листопада стартує тижневий ІХ Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца

15:48 5 Листопада 2020

15 листопада 2020 року у Дрогобичі розпочнеться тижневий ІХ Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца. Попри пандемічні обмеження, Дрогобич стане центром для творців культури й мистецтва з усього світу, для яких дрогобичанин Бруно Шульц (1892–1942) є одним з найважливіших письменників ХХ століття – особливою й універсальною постаттю, яка постійно надихає.

Прологом ІХ Шульцфесту будуть дві події у Львові, що відбудуться 11 листопада 2020: прес-конференція про Фестиваль у галереї „Дзиґа” та виставка в Альянс Франсез колажів Олександра Максимова і документації ґенези Фестивалю (2004–2020).

Про те, що Дрогобич під час ІХ Фестивалю Шульца (15–21.ХІ.2020) стане центром презентації мистецтва, літератури та сучасної гуманітаристичної думки, свідчить програма першого дня Фестивалю. Інавґураційні лекції 15 листопада прочитають Сергій Жадан та польський літературний критик Павел Прухняк. Відтак відбудуться вернісажі двох виставок, автори яких – це гіганти українського сучасного мистецтва, представники різних поколінь та мистецьких уподобань. Між ними немає зв’язку… – хіба що ним є Бруно Шульц. Влодко Кауфман відкриє виставку відео-перформанс під назвою „Бруновáга”, а Микита Кадан – виставку „Скалічений Міф” (згодом ця виставка буде показана у багатьох престижних галереях Європи). Обидві виставки мають світовий ранг. Сполучною ланкою між гігантами стануть реалізації pixel-art Олександра Максимова з Дрогобича. Перший фестивальний день завершиться концертом музичної формації „Лінія Маннергейма” з Харкова.

Що ще може здивувати? 18 листопада відбудеться бенефіс Юрія Андруховича – єдиний і винятковий в Україні! Пунктів програми, які спокушають, є набагато більше. Приходьте на Фестиваль! Приїжджайте до Дрогобича! Вхід на всі події – безкоштовний.

„Ми хочемо перемогти реальність невизначеності, загрози й розрізненості. Тому не можемо покинути Бруно самого, як колись його вже було покинуто. Радіємо, що цей Фестиваль – неймовірно складний – відбудеться передусім завдяки присутності письменників і поетів, науковців з України. Це свідчить про те, як суттєво Бруно Шульц стає постаттю української культури”, – наголошує Віра Меньок, директорка Фестивалю.

У мистецькій частині Фестивалю відбудуться, зокрема, виставка та зустріч з Ярком Філевичем, котрого комікс „Колоніст. Бути людиною” здобув нагороду львівського Форуму Видавців 2020. Буде чимало художніх виставок, серед іншого – робіт люблінських акварелістів про Дрогобич, фотовиставка „Пристрасть” авторства Ігоря Фецяка – локалізована у такому місці, куди потрапити буде непросто… Відбудуться театральні спектаклі, відео-покази, прокультурні реалізації, що демонструватимуть культурні документації та перспективи Дрогобича, реалізації місцевих ініціатив тощо.

Другий напрям Фестивалю – це літературні зустрічі та шульцознавча конференція „Бруно Шульц: арка уяви” за участі видатних польських та українських науковців, підготовлена Вірою Меньок та Павлом Прухняком. Участь у Шульцфесті’2020 підтвердили письменники й поети: Яцек Подсядло, Бенджамін Балінт, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Наталія Бельченко, Олександр Бойченко, Юрій Винничук, Остап Сливинський, Роман Малиновський, а також дослідники: Павел Прухняк, Збіґнєв Бенедиктович, Адам Ліпшиц, Катажина Кучинська-Кошани, Яцек Курчевський, Даріуш Вояковський, Александра Наруґ, Юрко Прохасько, Андрій Павлишин, Андрій Левкін, Зоряна Рибчинська, Леся Хомич, а також Марія Шумська та Леонід Тимошенко.

На плакаті ІХ Фестивалю розміщено логотипи понад 25 інституцій та організацій з багатьох країн.

„Ми їм дуже вдячні. Не було б Фестивалю без сприяння, зокрема, Міністерства Культури та Національної Спадщини РП, Міжнародного Вишеґрадського Фонду, Генерального Консульства РП у Львові, Педагогічного Університету ім. Комісії Національної Освіти у Кракові, польської Спілки Авторів та Композиторів, міського голови Дрогобича, Альянс Франсез у Львові та багатьох інших інституцій. Відомо, що магія Дрогобича не минає. Особливо дякуємо людям та інституціям міста Дрогобича”, – наголошують організатори Фестивалю.

Детальна програма ІХ Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі – вже небавом. Стежте за новинами, не проґавте, приходьте!

Під час Фестивалю буде дотримано всіх вимог, пов’язаних із загостренням епідеміологічної ситуації в Україні та світі через поширення коронавіруса Covid-19.

Дбаємо про власне здоров’я та про здоров’я всіх знайомих і незнайомих людей.

Перейти до вмісту