10 років успіху: Інститут розвитку міста відзначив ювілей

11 Червня 13:14

У світлиці Дрогобицької міської ради відбулась урочиста презентація діяльності комунальної установи, яка щорічно залучає для Дрогобича мільйонні інвестиції обласних, державних та навіть закордонних коштів, – КУ «Інститут розвитку міста» відзначила 10-річний ювілей своєї діяльності.

За час свого існування, Інститут зумів написати та успішно зреалізувати понад 240 проектів в різних сферах. Починалось усе з традиційних обласних мікропроектів енергозбереження, які дали змогу замінити вікна в освітніх закладах міста, залучаючи обласні кошти та суттєво економлячи при цьому бюджет міста. Згодом почали втілювати інші, не менш важливі, проекти освітньої, медичної, культурної галузі, залучаючи кошти Державного фонду регіонального розвитку. А подекуди і закордонне фінансування. Кожен з них – це десятки мільйонів гривень, залучених ззовні та вкладених у розвиток міста.

Впродовж останніх років до процесу активно долучились і ОСББ міста. Адже робота Інституту розвитку міста слугує чудовим прикладом того, що об’єднавши зусилля можна отримати чудовий результат, – новий ремонт, замінені вікна, утеплені фасади і як наслідок – суттєву економію.

Зразковим та унікальним є приклад двох ОСББ Дрогобича, які потрапили в десятку обраних з цілої України та отримали фінансування по програмі фонду енергоефективності.

Багатоповерхівки на Трускавецькій 17 та Самбірській 94 зуміли провести повну термомодернізацію та капітальне оновлення, сплативши при цьому лише 5% від необхідної суми.

Серед інших найбільш знакових – проект реконструкції площі Ринок, капітальний ремонт плавального басейну в ДЮСШ ім. Боберського та втілений спільно з відділом ІТ проект – Smart City, що дозволив місту зруйнувати існуючий міф, начебто такі проекти можуть втілювати лише міста-мільйонники.

Реалізація Smart City неодноразово виводила Дрогобич на перші позиції по прозорості та відкритості даних серед міст України. А дослідження, проведені в напрямку реорганізації та оптимізації освітньої галузі, – взяло на озброєння Міністерство освіти України, публічно визнавши дії Дрогобицької міської ради одними з найпрозоріших та найбільш обгрунтованих.

Все це було б неможливим без щоденної та налагодженої праці Інституту розвитку міста – кожен співробітник якого горить бажанням змінювати рідне місто та об’єднану громаду, втілювати все нові і нові проекти та крок за кроком робити світ навколо кращим.

«Вдала комунікація і співпраця між владою і громадою дає направду потужні результати» – переконаний очільник Інституту розвитку міста Володимир Кондзьолка.

На заході зібралось чимало людей, які так чи інакше причетні до діяльності комунальної установи. З 10-річчям Інститут розвитку вітали екс-міський голова Дрогобича Михайло Лужецький, який свого часу заклав перші цеглинки в його створення, очільники освітньої, медичної та комунальної галузі, депутати місцевої та обласної ради, представники ОСББ та закладів, яким вдалось оновитись завдяки реалізованим проектам.

Почесну грамоту установі вручив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який завжди підтримує ініціативи та проекти Інституту міста.

«Тут працюють професіонали з великої букви, – люди, які володіють різними мовами, які вміють писати професійні проекти і які успішно їх втілюють. Ті результати, які ми можемо бачити сьогодні, лише зайвий раз доводять, що ми на правильному шляху. Це мотивація працювати, рухатись вперед і надалі втілювати важливі та потрібні зміни» – наголосив міський голова Тарас Кучма.

З кожним роком залучати для міста кошти зовнішніх бюджетів стає все важче. Однак з 2015 року і дотепер, завдяки професійній роботі Інституту розвитку міста, Дрогобич впевнено тримає планку лідера у виграних проектах та залучених до міста коштах ДФРР.

Чат-бот Гаряча лінія