10 років тісної співпраці: Дрогобич та польський Битом відзначили десяту річницю підписання договору про партнерство

10 Грудня 11:13

Днями делегація з Дрогобича на чолі з міським головою Тарасом Кучмою побувала у Республіці Польща, зокрема у місті Битом, яке є нашим містом- побратимом. До польських сусідів дрогобичани прибули на урочистості із відзначення 10-тої річниці підписання договору про співпрацю між двома містами.

Дрогобицьку делегацію також представляли – керівник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, керівник відділу освіти Петро Шев’як, директор Дрогобицького міського центру соціальних служб Оксана Матчишин, Лідія Жгута, начальник відділу організаційного забезпечення ДМР та Ірина Шулак, головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення.

На урочистостях міський голова Дрогобича та президент міста Битом виголосили офіційні промови, підвели підсумки 10-річної співпраці, подякували один одному за обмін досвідом та висловили сподівання на подальшу міцну дружбу та партнерство між двома містами.

Битом – місто, з яким співпраця Дрогобича налагоджена й справді дуже тісно. У Битомі ми відчуваємо себе як вдома. Приємно, що з кожним роком наша співпраця лиш посилюється і охоплює нові галузі – від навчального обміну талановитими учнями до спільної організації фестивалю «Бруно Шульца», – підкреслив у своєму виступі Тарас Кучма.

Також міський голова Дрогобича додав, що за 10 років партнерства учні Битома та Дрогоба взяли участь у доброму десятку польсько-українських проектів. Дрогобицькі та польські делегації неодноразово відвідували важливі події та культурні імпрези двох міст. Нещодавно Дрообич та Битом обговорили культурні спільні проекти та організацію 10-го Міжнародного фестивалю Бруно Шульца, який відбудеться у Дрогобичі.

У ході зустрічі Тарас Кучма та Маріуш Волош, обмінялись подарунками та оглянули виставку картин, на яких зображено Дрогобич за мотивами Бруно Шульца. Польським колегам на 10-ту річницю з нагоди підписання договору Тарас Кучма презентував картину із зображенням Юрія Дрогобича – першого ректора Болонського університету та дзвіниці польського костелу, а також 2 ляльки-мотанки: українку та польку, що символізують міцну дружбу між містами.

У ході офіційного візиту для дрогобицької делегації було організовано чимало цікавих та пізнавальних екскурсій: зокрема дрогобичани побувала у костелі, музеях міста, туристичному центрі, в опері, у палаці школяра, у центрі альпінізму та силового спорту, у льодовиковому палаці. Усім побаченим дрогобичани були приємно вражені, оскільки кошти на ці проекти місто-партнер отримує із Європейського Союзу.

Додамо, Дрогобич та Битом не просто міста-партнери, а дуже схожі між собою – чисельність населення Битома 140 тис мешканців, Дрогобича – понад 120 тис. Битом – шахтарський край, який як і Дрогобич дуже цінує свою культуру та історію, а також примножує традиції.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту