Ситуація з МАФами ТОВ «ЛХК» набула резонансу: міська рада апелює до суду
У Дрогобичі триває епопея з МАФами ТОВ «ЛХК». Ситуація набула суспільного резонансу, тому міська рада апелює до суду.
Про це інформують в управлінні правового забезпечення.
Після того як сесія міської ради 25 травня прийняла рішення №1634 «Про вжиття заходів щодо анулювання паспортів прив’язок для розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на земельних ділянках комунальної власності», міським головою зобов’язано керівника відділу містобудування та архітектури виконавчих органів Дрогобицької міської ради анулювати видані ТОВ «Львівський хлібопекарський комплекс» паспортм прив’язок для розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на земельних ділянках комунальної власності.
Проте ТОВ «ЛХК» звернулося до Львівського окружного суду з позовом до Дрогобицької міської ради, міського голови Дрогобича та виконавчого комітету про визнання протиправним та скасування наказу №35 «Про анулювання паспортів прив’язок тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» від 07.06.2023 року та рішення міської ради від 25.05.2023 року №1634 «Про вжиття заходів щодо анулювання паспортів прив’язок для розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на земельних ділянках комунальної власності» і розпорядження міського голови №332-р від 05.06.2023 року «Про вжиття заходів щодо виконання рішення ДМР від 25.05.2023 року №1634» на підставі яких його видано.
Відтак, 21 липня 2023 р. судом задоволено позовну заяву ТОВ «ЛХК». Більше того, в ухвалі суд постановив заборонити Виконавчому комітету Дрогобицької міської ради та будь-яким іншим особам приймати рішення щодо демонтажу тимчасових споруд, що встановлені позивачем за адресами у м. Дрогобич: вул. Грушевського №3, №83 та №136 до набрання рішенням у цій справі законної сили.
Юристи міської ради зазначають, що на момент ухвали суду ТОВ «ЛХК» було встановлено три МАФи. Станом на 9 серпня 2023 року їх уже сумарно – сім.
З огляду на рішення про заборону демонтажу трьох МАФів, міська рада не може одноосібно вжити заходів з демонтажу решти МАФів, оскільки це довготривалий процес з певною процедурою його виконання. Більше того, такі роботи доведеться виконувати за рахунок місцевого бюджету, а відтак слід очікувати позову до суду про компенсацію власником споруд. Натомість юристами міської ради подано апеляційну скаргу на ухвалу Львівського окружного суду про забезпечення позову до Восьмого апеляційного адміністративного суду. В апеляції зазначено, що суд прийняв рішення враховуючи лише інтереси позивача, без урахування інтересів інших осіб, права яких можуть бути порушені, у зв’язку із застосуванням відповідних заходів.
Також юристи міської ради вважають, що ухвала Львівського окружного адміністративного суду від 21 липня 2023 року у справі №380/13742/23 не відповідає вимогам ст. 242 КАС України, є незаконною, необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню внаслідок неповного з’ясування обставин, що мають значення для справи та неправильного застосування норм матеріального та процесуального права.
У підсумку юристи міської ради наполягають на прийнятті Восьмим апеляційним адміністративним судом рішення про скасування ухвали Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/13742/23 від 21.07.2023 року та ухвалити нову, якою в задоволенні заяви ТОВ «ЛХК» про забезпечення позову відмовити повністю.
Крім цього юристами міської ради подано клопотання до Львівського окружного адміністративного суду у якій зазначено, що прийнята ухвала про зупинення дії наказу відділу містобудування та архітектури виконавчих органів Дрогобицької міської ради «Про анулювання паспортів прив’язок тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» від 07.06.2023 року надала можливість позивачу безперешкодно розміщувати тимчасові споруди на вулицях Михайла Грушевського та Володимира Великого.
Тому юристи міської ради просять суд до вирішення спору по суті у справі №380/13742/23 заборонити ТОВ «ЛХК» встановлювати тимчасові споруди у м. Дрогобичі за наступними адресами: вул. В. Великого 66, вул. Грушевського 89/1, вул. П. Орлика 1, вул. Грушевського 44/3, вул. Самбірська 78, вул. В. Великого 7а, вул. В. Великого 2/2, вул. Грушевського 148 та не здійснювати у цих об’єктах будь яку підприємницьку діяльності.
Крім цього, мешканці громади, користуючись інструментами електронної демократії інформаційно-комунікаційної системи «Смарт сіті», подали петицію до міської ради «Про демонтаж незаконно встановлених МАФів ТОВ «Львівський хлібопекарський комплекс». Петиція набрала необхідних 250 голосів та буде розглянута відповідними структурними підрозділами, а відтак – винесена на розгляд сесії, у встановленому порядку.
Нагадаємо, що станом на сьогоднішній день працює спеціальна комісія, яка систематизує інформацію щодо всіх наявних на території міста та громади малих архітектурних форм. Таких МАФів є близько 270. На жаль, чимало з них є незаконними. Відтак завдання комісії – виявити всі незаконні конструкції та напрацювати комплексне рішення щодо демонтажу тих кіосків, які були встановлені без дозволу та з порушенням норм закону.