Пропозиції громади враховано. Що пропонують облаштувати на території парку «Новонароджених»?
Сьогодні парк «Новонароджених» – це територія, яка знаходиться у занедбаному стані. Щороку активні громадяни та місцеве самоврядування організовують толоки, під час яких збирають чимало сміття.
У 2020 році питанням парку зайнялася робоча група, яка напрацювала низку ідей з облаштування території. Свої пропозиції громадяни висловлювали під час кампанії публічних електронних консультацій. Під час проведення кампанії моніторингу громадської думки Група керувалася Статутом громади, Положенням про громадський простір, Розпорядженням міського голови про проведення електронних консультацій та затвердження складу робочої групи з планування парку Новонароджених.
Так, у підсумку, громада бажає, щоб на території парку, яка сягає близько 31 га, облаштували культурні зони для проведення масових заходів, зони для активного відпочинку та заняття спортом, дитячі майданчики, зону для вигулу собак, велосипедні та пішохідні доріжки, смітники, вбиральні, парковки.
Озвучені пропозиції потребують чималих коштів. З місцевого бюджету виділення цих коштів сьогодні є неможливим. Тому розглядається можливість залучення представників бізнесу чи інвесторів.
На розгляд сесії Дрогобицької міської ради VIII скликання винесено проєкт рішення «Про включення у перелік для продажу на земельних торгах права оренди земельної ділянки».
Пропонується включити до переліку земельних ділянок, право яких підлягає продажу на земельних торгах, ділянку орієнтовною площею 1,3 га у районі вулиць Володимира Великого на території, яка примикає до ділянки церкви Успіння Пресвятої Богородиці, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. За словами фахівців, цю ділянку обрано з огляду на те, що це низовина, тут болотиста місцевість і тут найменша густина зелених насаджень.
Зважаючи на те, що тема облаштування території парку є суспільноважливою, у понеділок, 1 березня, у Дрогобицькій міській раді відбувся Круглий стіл за участю представників громади, духовенства, депутатів та представників органів місцевого самоврядування.
У ході Круглого столу представниками місцевого самоврядування було дано роз’яснення на питання, які виникли як у представників громади та духовенства, так і депутатів.
Ігор Петранич – начальник відділу архітектури та містобудування повідомив, що пропозиції громади з організації простору розглядалися на засіданні містобудівної ради.
«З цього питання рада засідала тричі. Доцільність, функціональність і реалістичність даного проекту – три постулати, якими керуються архітектори. Враховано побажання громади. Є певні зауваження, при затверджені проєкту ці зауваження врахують», – зазначив Ігор Петранич.
Посадовець наголосив, що при проектуванні враховано й облаштування зон для паркування автомобілів. Ці зони можна облаштувати у місцях, де нема зелених насаджень, а такі зони у парку є. Облаштування парковок вирішить дві проблеми: забезпечить комфорт відвідувачам парку, а основне – розвантажить вулицю Пилипа Орлика. Також Ігор Петранич наголосив, що об’єкти соціальної інфраструктури також можуть бути розміщені у парку. Така практика є у багатьох країнах.
«Загалом, проєкт може бути реалізований», – резюмував Ігор Петранич.
У ході бесіди Ростислав Росоха – начальник відділу оренди та приватизації комунального майна повідомив про те, що процедура затвердження меж парку триває вже понад два роки.
«Досі офіційного документа про затвердження парку нема. Юридично ця територія не є парковою зоною. На цю сесію виноситься проєкт рішення, щоб розпочати процедуру відведення ділянки під продаж в оренду на аукціоні. Усі вимоги щодо інвестиційних зобов’язань будуть готуватися публічно з урахуванням думки громади», – наголосив Ростислав Росоха.
Свого колегу доповнив Ігор Петранич зазначивши, що у Генплані та Плані зонування міста ця територія занесена до паркової зони міста.
Тарас Перхун – менеджер КУ «Інститут міста Дрогобича» роз’яснив, що єдиний спосіб залучення коштів для облаштування паркової території – залучення інвесторами. Якщо обрати шлях реалізації мікропроєктів чи проєктів ДФРР, то це затягнеться на роки.
Священнослужителі о. Ігор Цмоканич та о. Ростислав Мелих висловили пропозиції, щоб при проектуванні зон парку врахувати те, що на церковній території є каплиця у якій здійснюють чин похоронів, тому висловили прохання не облаштовувати поблизу розважальних зон.
Депутати міської ради Юрій Кушлик, Андрій Лучків, Роман Бейзик, Степан Кулиняк наголосили на важливості облаштування території парку, паркувальних зон, залученні бізнесу, однак висловили побажання більш детально розглянути проєкт у частині облаштування ділянки, яку планують відвести для інвестора.
Секретар ради Орест Каракевич наголосив на важливості проінформувати громаду детально щодо відсутності документації про межі парку.
У підсумку учасники Круглого столу дійшли згоди, що процес облаштування паркової зони, відведення ділянок, погодження проєкту мають бути максимально відкритими, а думка громади має бути врахована при формуванні інвестиційних умов. Сам проєкт не є остаточним та підлягає корегуванню.
Підбиваючи підсумки зустрічі міський голова Тарас Кучма подякував присутнім за участь у першому Круглому столі.
«Більше десяти років парк перебуває у занедбаному стані. Дякую всім активним і небайдужим громадянам, які щороку долучаються до толок. Дякую Робочій групі, яка працювала і збирали пропозиції громади. Цього року ми повинні вирішити це питання з парком. Маємо концепцію, маємо потенційного інвестора, для якого плануємо відвести 1/30 території парку. Крім того, потенційний інвестор зобов’язується облаштувати частину території парку. Тому, ми спільно повинні погодити всі спірні питання, розставити всі крапки і отримати рекреаційну зону, якою користуватимуться мешканці Дрогобицької громади. Запрошую всіх охочих долучатися до наступних інформаційних заходів», – резюмував Тарас Кучма.
Анонс про наступний інформаційний захід буде опубліковано на Інтернет-порталі ДМР та офіційних сторінках міськради у соціальних мережах.
Важливо: Поданий у публікації проєкт не є остаточним!