Порядок бронювання військовозобов’язаних на підприємствах

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ТА РОЗ’ЯСНЕННЯ

 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які працюють в органах державної влади,  органах місцевого самоврядування

та на підприємствах,  установах і організаціях усіх форм власності

 Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради інформує, що бронювання військовозобов’язаних які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період.

Відповідно до чинного законодавства підприємства, установи та організації мають право та зобов’язані бронювати військовозобов’язаних,  для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Відповідно, такі працівники відповідних підприємств та організацій не підлягають мобілізації.

Претендувати на військову бронь можуть різні підприємства (як державні, так і приватні), але тільки ті, що мають особливі мобілізаційні завдання, важливі як для армії, так і для цивільного населення. Йдеться, наприклад, про виробництво спеціальних засобів захисту, продуктів харчування, одягу, військової амуніції, тощо.

Механізм та організація порядку бронювання  визначено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі-Закон) та «Порядком бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час» затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 04.02.2015 №45-дск (далі-Порядок).

Примітка: Постанова Міжвідомчої комісії з питань бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та воєнного часу від 22.05.1996 №1 «Про затвердження Інструкції щодо бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та воєнного часу», зареєстровану в Мін’юсті 10.07.1996 за №363/1388, визначено такою, що втратила чинність.

        Відповідно до розділу V Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію»  встановлюються основні засади проведення бронювання а саме:

  1. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень).
  2. Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Із досвіду проведення часткової мобілізації в період 2014-2016 років найбільш проблемним для більшості підприємств міста стало  своєчасність  бронювання працівників до початку мобілізації. Саме тоді під час проведення мобілізації досить активізувалися прохання різних організацій про проведення бронювання їхніх військовозобов’язаних працівників. Але бронювання проводиться тільки в мирний період. Тобто всі громадяни, які не були заброньовані в мирний період, під час мобілізації заброньовані бути не могли.

Ситуація також ускладнюється тим, що сам порядок та  документи, якими врегульовуються обсяги та порядок бронювання відсутні у публічному доступі, оскільки віднесені до інформації для службового користування.

Відповідно до вимог Порядку визначено, що переліки посад і професій, за якими бронюються  військовозобов’язані, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим повідомляємо, що з метою своєчасної організації роботи з бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та воєнного часу, такі переліки посад розробляють міністерства для своїх відомств.

В разі відсутності такого переліку на підприємстві, кожний керівник повинен звернутися до вищестоящої організації (якщо є), до центральних органів виконавчої влади до сфери управління яких належить відповідна установа  та до військового комісаріату для отримання нових “Переліків посад…”

Організацію бронювання та здійснення розбронювання військовозобов’язаних  на території міста відповідно до Закону покладено на керівників підприємств, установ та організацій через   Дрогобицько-Бориславського об’єднаний військовий комісаріат., який розташований за адресою, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М. ДРОГОБИЧ,  ВУЛ. ШЕВЧЕНКА, 25,         

            Телефон для довідок – 03244 – 21643

Перейти до вмісту