у п’ятницю, суботу, неділю: з 9.00 до 17.00
ВИХІДНИЙ – понеділок
у Відділі дерев’яної архітектури (церкви Святого Юра та Воздвиження Чесного Хреста) – середа
Музей створений Постановою УРСР “Про реорганізацію музеїв і бібліотек у Західних областях України” від 8 травня 1940 року як Обласний історико-краєзнавчий, а в травні 1941 відкриті експозиції відділів мистецтв і природи.
У липні 1945 року перейменований на Дрогобицький краєзнавчий музей, з відділами природи та історії.
У 1982 році відкрито експозицію відділу пам’яток дерев’яної архітектури XVI-XVIII ст. у церквах Св. Юра і Воздвиження Чесного Хреста.
У 1992 році, внаслідок реорганізації, перейменовано на музей “Дрогобиччина” і створено художній та етнографічний відділи.
У 2005 році відкрито Палац мистецтв
На сьогодні, у музеї є 7 відділів:
Експозиції розгорнуті у 28 залах, розміщених у п’яти приміщеннях.
Фондова збірка нараховує понад 50 тисяч одиниць збережень. Серед матеріалів експозиції – цікаві археологічні знахідки, вироби дрогобицьких ремісників, знаряддя праці та речі побуту селян часів феодалізму та капіталізму, значна кількість зразків бойківської вишивки, вбрання. У музеї є численні документи, що висвітлюють різні періоди в історії краю, стародруки, видані в Україні, колекція італійської майоліки ХV – ХVІІ ст., твори вітчизняного і західноукраїнського образотворчого мистецтва та ін.
Загальна площа експозиції складає 2650 кв. м.
В основу фондів музею лягли колекції графа Лянцкоронського, Хирівської єзуїтської школи, а також частина збірки колишнього музею в Самборі.
Кількість експонатів постійно зростає, і основний фонд складає понад сорок тисяч одиниць збереження: цінні твори живопису, графіки, скульптури, прикладного мистецтва, археологічні та етнографічні матеріали, документи, фотографії, вироби дрогобицьких ремісників, знаряддя праці, предмети побуту. Серед експонатів є унікальні настінні розписи ХУІІ ст., середньовічні ікони, стародруки, колекція італійської майоліки ХУ-ХУІІ ст. (частина якої була забрана до Ермітажу) та китайського фарфору й фаянсу ХУІ-ХІХ ст., зразки портретного живопису тощо.
Особливе місце в музеї займають реліквії, пов’язані з життям і діяльністю визначних вихідців із Дрогобиччини – Юрія Котермака (Дрогобича) – (бл.1450-1494 рр.) – українського вченого, доктора медицини й філософії, викладача, а згодом першого і єдиного українського ректора Болонського університету, автора першої вітчизняної друкованої книги “Прогностичне судження…” (1483 р.), Івана Франка, Уляни Кравченко – поетеси, народної вчительки, Степана Коваліва – “галицького Макаренка”, Михайла Драгана – доктора мистецтвознавства.
Комплекс експонатів висвітлює тривалу боротьбу за незалежність і становлення Української держави, діяльність ОУН-УПА. Нещодавно відкрито меморіальну кімнату Полковника Січових Стрільців, Голови ПУН і ОУН, – Андрія Мельника. В експозиції оригінальний прапор організації, на якому присягали на вірність Україні визначні діячі ОУН А. Мельник, С. Бандера та інші.
Чільне місце відведене просвітницькій діяльності в Галичині.
В 1996 р. було відкрито картинну галерею (художній відділ музею “Дрогобиччина”). Експозиція відтворює атмосферу культурно-мистецького життя минулих століть Дрогобича в контексті центральної Європи. У шести залах представлено малярство ХУІ-ХХ ст., графіку ХУІІ-ХХ ст., скульптуру, твори сакрального мистецтва тощо.
Директор музею Алла Володимирівна Гладун.
Музей «Дрогобиччина» (вул. Т.Шевченка, 38)
Директор – Гладун Алла Володимирівна
телефон – 2-20-35 [email protected]
Гол. зберігач фондів – Соловка Оксана Йосипівна
телефон – 2-17-17
Зав. відділом – Кікта Надія Іванівна
телефон – 2-20-35
Зав. відділом – Думан Тетяна Михайлівна
телефон – 2-20-35
Зав. відділом – Косаняк Леся Володимирівна
телефон – 3-37-98
Зав. відділом – Пограничний Володимир Олександрович
телефон – 2-17-17
Зав. відділом – Кордуба Зоряна Святославівна
телефон – 2-17-17
вул. Солоний Ставок, 25
Зав. відділом – Летнянчин Леся Ігорівна
телефон – 2-26-39