Храму Архангела Михаїла, що у Лішні – 200 років!

24 Листопада 8:37

Двохсотлітній ювілей 21 листопада відзначив храм Архангела Михаїла, що у Лішні. З нагоди поважної дати святині – у храмі пройшла Божественна літургія та було освячено новий Престол.

На 200 літній ювілей храму, на запрошення громади, завітав і міський голова Дрогобича Тарас Кучма та долучився до спільної молитви. Також участь у дійстві взяв депутат міської ради Михайло Задорожний.

Архієрейську Божественну Літургію того дня очолив єпископ-помічник СДЄ УГКЦ, владика Григорій Комар спільно із священниками. Під час Служби Божої відбувся й обряд освячення нового Престолу храму.

У проповіді до присутніх, владика Григорій зауважив, що недаремно обидві демократичні революції в Україні розпочиналися саме у день Архангела Михаїла – оборонця, якого зображають із мечем.

Очевидно, це він допоміг та допомагає захистити наш європейський, демократичний вибір. Тож молімося до нього, щоб Святий Михаїл сприяв нам в обороні держави та збереженні її цілісності, – підкреслив владика Григорій Комар.

Відтак із рук владики отці Олег Кекош, Олег Чупа та усі причетні до розбудови храму і виготовлення нового Престолу отримали подячні грамоти.

Урочисте дійство завершили водосвяттям.

Додамо, фундамент сучасного Храму Архангела Михаїла заклали у далекому 1819 році стараннями о. Василя Комарницького, силами громади села та з допомогою держави. Проєкт виготовив інженер Геізінгер. У 1821 році церква була повністю викінчена. Святиня зуміла пережити воєнні лихоліття і діяла навіть у радянські часи. Упродовж 2006-2009 рр. храм був відновлений стараннями парафіян та доброчинців, а в 2014 році було освячено його розпис.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту