У КОЦі відкрили унікальну виставку «Іван Франко… мова нумізматики»

9 Грудня 15:03

У вівторок, 8 грудня, у Галереї сучасного мистецтва Культурно-освітнього центру відбулося відкриття мистецького проєкту «Іван Франко… мова нумізматики».

Автором проєкту є бібліофіл та колекціонер франкіани Радимир Хайруллін.

«Існують нумізматичні проєкти, присвячені конкретним історичним особам, як Наполеону чи Лютеру, подіям в Північній чи Другій світовій війні, окремим містам. Але унікальність Івана Франка дозволяє створити проєкт, який охоплює увесь світ та всі історичні епохи в його творчому доробку. У художніх, публіцистичних, наукових творах, листах та статтях Івана Франка згадується понад 10 000 імен історичних діячів, правителів, політиків, письменників, художників, вчених чи просто його знайомих. З них понад 700 можна проілюструвати нумізматичними матеріалами», – зазначив один з організаторів проєкту Роман Білявський.

З урочистою презентацією учасників дійства привітав заступник міського голови Андрій Ковч.

«Іван Франко – національний скарб українського народу. Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб популяризувати багатогранність Каменяра. Сьогодні ми гордимося, що охочі громадяни можуть запізнати Франка мовою нумізматики», – прокоментував відкриття виставки Андрій Ковч.

Як зазначила керівниця КОЦу Марія Супрун, впродовж тижня охочі зможуть оглянути виставку за символічну платню.

Виставка проводиться в Галереї сучасного мистецтва за адресою вул. І. Франка, 14.

Графік роботи роботи: пн, нд- вихідний; вт. 9.30-14.30; ср., чт., пт-11.00-15.00; сб-14.30-18.30.

Ціна квитка: для дорослих – 30 грн., для дітей – 15 грн., для груп більше 10 осіб – 10 грн.

Виставка триватиме до 15 грудня.

Організатори проєкту ГО «Мистецько-культурне об`єднання «АРТ СПЕКТР» та ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» за підтримки депаратменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

За матеріалами ЛОДА
Фото: Андрій Ковч

Чат-бот Гаряча лінія