У Києві презентували інтеркультурні путівники Дрогобичем та ще 3 містами України

21 Жовтня 11:18

У п’ятницю, 18 жовтня у Кримському домі ( Київ) відбулась презентація інтеркультурних путівників чотирма містами України, а саме Дрогобичем, Кременчуком, Лисичанськом та Мелітополем.

До них увійшли історії добросусідства та співжиття різних національних, етнічних і релігійних спільнот у нашій країні. Упродовж останніх 6 місяців близько десятка журналістів та фотографів збирали матеріали для цих видань. Редакторкою путівників стала відома репортажистка й дослідниця культури, авторка книги “Півмісяць, хрест і павич. Подорожі до Месопотамії” Світлана Ославська.

Під час заходу кожен охочий міг безкоштовно отримати примірники інтеркультурних путівників, поспілкуватися з командою, що працювала над ними, а також активістами, які захищають права кримськотатарської та ромської національних спільнот в Україні.

“Була пророблена колосальна робота, щоб сьогодні ми могли тримати в руках ці путівники, — розповідає Валерія Вашкевич, координаторка проекту “Український букет народів”, у межах якого було створено інтеркультурні путівники. — Ми проводили культурне картування громад Дрогобича, Кременчука, Лисичанська та Мелітополя, організовували нетворкінги для місцевих мешканців, робили інтерв’ю з представниками національних та релігійних спільнот. На наших очах люди, які раніше не помічали існування одне одного, починали співпрацювати, а окремі меншини починали впевненіше говорити про свої потреби”.

Про деталі створення путівників розповіла логістка проекту Юлія Любич. Представник партнерської організації Агенція адвокації ромської культури “Арка” Володимир Яковенко розказав про спільну історії українців і ромів та як українські звичаї і традиції укорінювались у ромській культурі. Представник партнерської організації Освітня платформа Q-hub Еміль Ібрагімов розповів про традиції гостинності й добросусідства у кримських татар.

Разом із гостями події команда “Українського букету народів” створила інтеркультурну карту України.

Нагадаємо, “Український Букет Народів” — це проект, який реалізується з травня по жовтень 2019 року, маючи на меті створення інтеркультурних путівників нашою країною із залученням громадян різного соціального та етнічного походження. Його виконує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Українського культурного фонду. Проект здійснюється у 4 громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Співорганізаторами проекту у цих громадах є Громадська організація “Молодіжна агенція з адвокації ромської культури “АРКА”, Громадська організація “Арекет”, Громадська організація “Культурний ді@лог”, Благодійна організація “Благодійний Фонд “MLT Museum PLUS”, Комунальний заклад “Лисичанський міський Палац культури”, Громадська організація “Кримська проектно-освітня платформа Q-hub”.

За інформацією “Український Букет Народів”

Чат-бот Гаряча лінія