У Дрогобицькій громаді напрацьовують єдину концепцію озеленення міста, кронування та видалення дерев

9 Лютого 11:33

«Зелені легені» міста – тема, яка постійно на вустах громади. Кожного разу, коли комунальні служби кронують або видаляють дерева, цей процес набуває широкого обговорення громадою. Часто на адресу комунальників звучить критика, яка є безпідставною. Адже просто так ніхто кронувати чи видаляти дерево не стане. Будь-якому процесу передує огляд насадження фахівцями та відповідна дозвільна процедура.

Щоб систематизувати ці процеси, напрацювати єдину концепцію озеленення міста, кронування та видалення дерев тепер уже на території ОТГ, на доручення міського голови Тараса Кучми, було проведено Круглий стіл за участю керівників та представників структурних підрозділів міськради, комунальних підприємств. Засідання відбулося під головуванням заступника міського голови Романа Москалика. Участь у нараді взяли представники КП «Служба муніципального управління», КУ «Інститут міста», відділ ІТ та аналізу, пресслужби ДМР. Модератором Круглого столу виступив Зеновій Квасній – завсектору пресслужба.

21 січня 2020 року у місті презентували е-сервіс «Зелений Дрогобич». Завдяки цьому сервісу можна ознайомитися з процесом озеленення міста: висадкою, кронуванням та зрізкою дерев. На мапі позначено дерева – ботанічні пам’ятки, парки міста. Також за допомогою цього сервісу можливо залишити свій відгук чи пропозиції щодо висадження дерев. При кронуванні чи видаленні дерев на мапі розміщують інформацію, яка підтверджує необхідність проведення цих робіт.

За словами керівника відділу ІТ та аналізу Віталія Посісєєва, з розробниками сервісу проведуть консультації, щодо запровадження такого інтерактивного інструменту у Стебнику. Також погоджено процедуру з подачею інформації комунальними службами.

Менеджер КУ «Інститут міста» Юрій Яцків запропонував розглянути можливість виготовлення пам’ятки для містян з процедурою висадження дерев на території міста. Також посадовець запропонував відродити у місті проєкт «Пам’ятне дерево», який було затверджено ще у 2012 році. Проект передбачає замовлення та висадку дерев з нагоди певних дат і ця послуга надається громадянам. За словами Юрія Яцківа, успішна практика у США та Канаді.

Очільниця дільниці зеленого господарства КП «СМУ» Наталія Пилипів розповіла про процедуру обстеження, кронування чи видалення дерев. Однак посадовця наголосила, що такі ж роботи виконують й інші комунальні підприємства. Тому, для ефективної комунікації з громадою, потрібен контроль з боку Департаменту міського господарства.

За словами Романа Москалика – заступника міського голови та директора Департаменту міського господарства, для суб’єктів господарювання буде розроблено єдину концепцію з озеленення, кронування чи видалення дерев. Цю концепцію представлять й громаді.

У підсумку зустрічі прийнято рішення, що комунальні служби завчасно інформуватимуть пресслужбу про проведення робіт з озеленення, кронування чи видалення дерев, вказуватимуть детальну інформацію, локацію та причину. А після виконання робіт інформацію розміщуватимуть на е-сервісі «Зелений Дрогобич». Таким чином, громада отримуватиме достовірну інформацію про «зелені легені» міста.

Скористатись е-сервісом можливо за посиланням: «Зелений Дрогобич».

Чат-бот Гаряча лінія