У Волі Якубовій проходить І Всеукраїнський історичний фестиваль «Шабелина»

13 Вересня 12:01

У Дрогобицькій громаді стартував Всеукраїнський історичний фестиваль «Шабелина». Впродовж двох днів в родинному селі Андрія Мельника, – Волі Якубовій, проходить грандіозне патріотичне дійство з авіапольотами, реконструкцією козацьких та стрілецьких боїв, вогняним шоу та насиченою концертною програмою.

12-13 вересня в селі Воля Якубова, на базі відпочинкового комплексу «Козацька слобода «Раковець», відбувається перший фестиваль історичної пісні та поезії «Шабелина».

Незважаючи на те, що фестиваль цьогоріч проходить вперше, організувати його вдалось на високому рівні. Програма – насичена цікавими заходами, а заняття до душі можуть знайти для себе гості різних вікових категорій – від найменшого до найстаршого.

Відкриття фестивалю розпочалось з святкової літургії, під керівництвом єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії Григорія Комара. Згодом – відбулось офіційне відкриття, за участі засновника фестивалю, депутата Верховної ради від Дрогобиччини Ореста Саламахи, очільників області, району та Дрогобицької громади – на території якої проходить фестиваль «Шабелина».

В програмі фестивалю – чимало цікавих майстер-класів з літературної та мистецької творчості, яскраве авіашоу та стрибки парашутистів з прапорами України і символікою фестивалю, організовані Дрогобицьким аеромобільним клубом «Сокіл», польоти на повітряній кулі, реконструкції історичних боїв. Зокрема – інсценізація бою на горі Маківка, за участі Січових Стрільців, що воювали на боці австро-угорського війська проти вояків Російської Імперії.

А також – гучні гарматні постріли, виставка-дефіле автентичних національних костюмів від українських дизайнерів, виставки стародавньої зброї, техніки та мистецьких робіт, що відповідають тематиці фестивалю, ярмарки та розваги для юних гостей фестивалю.

Організаторам вдалось зробити справді грандіозний захід. Ми пишаємось тим, що такий вартісний історично-патріотичний фестиваль започаткували не деінде, а саме в нашій Дрогобицькій громаді, – наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Засновником фестивалю «Шабелина» є трускавецький готельно-курортний комплекс «Карпати». Співорганізаторами виступили Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Національна спілка письменників України, Львівська обласна рада, Львівська ОДА, Дрогобицька районна рада, РДА, Дрогобицька міська рада, Трускавецька міська рада, Всеукраїнська творча спілка «Музичний батальйон», Творча спілка «Асоціація діячів естрадного мистецтва України». Долучились до підтримки заходу меценати та благодійники.

В подальшому організатори планують зробити фестиваль «Шабелина» регулярним та щорічним.

 

Фото з соцмереж

Чат-бот Гаряча лінія