Учні 5-В класу вітають з Днем вишиванки

21 Травня 15:54

Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка вишиванка – є головним оберегом людини. Святе покривання, яке найближче до тіла, – це, звісно, своя сорочка. В українців є такий вислів: «Народитися в сорочці» – бути щасливим у житті. Тому сорочка – це не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини.

Говорячи про везучу людину, що «народилась в сорочці», ми згадуємо ту саму доленосну вишиту сорочку – символ здоров’я, краси, чистоти помислів і єднання з душею предків. Вишиті сорочки та вишиванки будуть оберігати нас, наділяти силою рідної землі, тому що символи, вишиті на них, мають глибоке значення, яке закладене тисячі років тому, дійшли до наших днів і зараз використовуються для оздоблення сучасних вишиванок.

Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію… Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні.

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. У 2020 році свято припало на 21 травня. Не зважаючи на карантин, учні 5-В класу долучилися до Всеукраїнського дня вишиванки.

Вітаю усіх з Днем вишиванки! Нехай вона єднає та надихає  нас до добрих справ!!!

класний керівник Наталія Романів

Чат-бот Гаряча лінія