Управління громадою на основі цінностей: органи самоорганізації населення плюс відкриті дані

6 Серпня 16:04

Однією з ключових причин об’єднання місцевих рад в територіальні громади була потреба зменшення видатків на управління територіями. Так з 41 кв. км площа управління Дрогобицької міської ради зросла більше як у десять разів – до 426.2 кв. км. 21 раду об’єднали в єдину Дрогобицьку територіальну громаду і сьогодні до її складу входять 32 села, Стебник та Дрогобич. Чисельність населення громади становить у межах 121 тисячі осіб.

Зважаючи на площу новоутвореної громади, центр управління, який розташований у Дрогобичі, є віддаленим від крайніх населених пунктів. Для того щоб забезпечити якісну потребу громади в отриманні публічних та адміністративних послуг, ефективно створювати передбачені законодавством органи самоорганізації населення. Технології «Смарт сіті» Дрогобича дозволяють забезпечити даними громади у населених пунктах щодо бюджетних надходжень та видатків. У підсумку це дасть змогу залучити громадян до управління територіями, виходячи з їх цінностей.

Успішне управління громадою базується на ефективному наповненні та розподілі бюджету. КУ «Інститут міста Дрогобича» запропонував стратегію управління громадою на основі даних та цінностей. З цього приводу відбулася нарада під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Германа. Володимир Кондзьолка – керівник КУ «Інститут міста Дрогобича» наголошує, що саме такий підхід дасть можливість раціонально розподіляти бюджетні видатки на розвиток території. Особливо, це стосується сільських територій.

Для цього потрібно утворювати органи самоорганізації населення, які зацікавлені у розвитку території, будуть брати участь в управлінні громадою, розподілі бюджетних коштів та різноманітних грантових проєктах. Більше того, ці ОСН допомагатимуть старостам формувати рейтинговий перелік потреб на основі рішень громад, тобто цінностей мешканців територій. Для ефективного наповнення бюджету сьогодні ведеться робота з платниками податків. Оксана Савран – начальниця фінансового управління зазначає, що при розподілі бюджету важливо враховувати дохід від сплати податків з території кожного населеного пункту. Це буде справедливо по відношенню до усіх мешканців громади. Для цього потрібно чіткі дані з кожного населеного пункту Дрогобицької громади. Сьогодні виникла проблема: до утворення ТГ можна було простежити перелік платників податків у кожному населеному пункті. Зараз усі податки надходять під одним кодом, тому нема можливості простежити за кожним населеним пунктом.

З цього приводу Ігор Герман доручив начальниці фінансового управління Оксані Савран та Зеновію Кваснію – начальнику управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій підготувати звернення Дрогобицької міської ради до Мінцифри та Мінфіну з проханням врегулювати цю ситуацію на державному рівні.

Наразі триватимуть консультації з громадами щодо створення ОСН. З уже діючими ОСНми проведуть низку робочих зустрічей з метою вивчення проблем та формування пропозицій до проєкту бюджету на 2022 рік.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту