Дрогобич Івана Франка

У путівнику розповідається про Дрогобич часу Івана Франка – міста, яке він називав «своїм кутом» і описав у своїх творах, – адже тут він навчався, почав творити, а згодом ніколи не оминав нагоди сюди завітати. Екскурсійний

маршрут, створений на основі документів, спогадів про Івана Франка, досліджень франкознавців і краєзнавців, дає змогу здійснити мандрівку містом, що пам’ятає Письменника, Мислителя, українського Мойсея. Ілюстрований матеріал допоможе відчути дух епохи, в якій жив і творив письменник та, водночас, порівняти давні і сучасні краєвиди міста, багатого своїми архітектурними пам’ятками.

Зацікавлення Івана Франка історією Дрогобича не є, в цілому, випадковим. Тут він навчався у Дрогобицькій головній школі при церкві Святої Трійці, тут же проходило і його навчання в Дрогобицькій вищій гімназії імені Франца-Йосифа. З Дрогобича разом із групою товаришів-однодумців І. Франко розпочав свою славнозвісну культурно-просвітну «прогулянку» по Прикарпатті. Також, уже як зрілий письменник і суспільний діяч, І. Франко неодноразово відвідував місто свого дитинства та юності та контактував зі своїми дрогобицькими знайомими.

Карту «Місця Івана Франка у Дрогобичі» можна отримати у Туристично-інформаційному центрі.

Путівник призначений для краян і гостей міста – усіх, хто цікавиться життям і творчістю Івана Франка, історією давнього Дрогобича.

Перейти до вмісту