Трускавець та Борислав зобов`язалися повернути Дрогобицькому водоканалу борг у понад 1 мільйон гривень

4 Квітня 15:16

З 1 квітня у Дрогобичі запроваджено скорочений режим водопостачання: вночі з 22:00 до 6:00 вода не надходить на верхні поверхи будинків. Від цього здебільшого потерпають споживачі 5-9 поверхів.

В чому причина? А причина – вимушені заходи КП «Дрогобичводоканал», які підприємство змушене вживати для економії енергоносіїв, необхідних для видобутку та транспортування води до помешкань, через суттєве недоотримання коштів від фізичних та юридичних осіб регіону, які є споживачами послуг з водопостачання та водовідведення.

Такої ситуації не виникло, якщо б споживачі послуг водоканалу, оплачували їх вчасно. Станом на сьогодні населення боргує КП «Дрогобичводоканал» 12,5 млн грн.

Фінансовий стан підприємства ускладнила й свіжа недоплата у березні, коли підприємство недоотримало 2,6 млн грн: 1 млн від населення та 1,6 млн від ТОВ “Трускавецький водоканал”.

З цього приводу у п`ятницю, 3 квітня, у Дрогобицькій міській раді міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з міськими головами Стебника — Петром Старосольським, Борислава — Ігорем Яворським та Трускавця — Андрієм Кульчинським.

У ході зустрічі керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала проінформував присутніх міських голів про стан сплати за послуги водопостачання їх містами. За словами Романа Шагали, оплата за спожиті послуги водоканалом міста Борислава становила 0%, водоканалу Трускавця — 53%.

У березні оплата населення за спожиті послуги в лютому становила: міста Стебник — 67%, Дрогобицького району — 83%, населення міста Дрогобича — 77%.

Оскільки населення Стебника найменше розрахувалося за спожиту послугу, в ході наради міський голова Петро Старосольський взяв на себе зобов’язання провести активну роз’яснювальну роботу серед стебничан.

Як наголосив Роман Шагала, до 18 квітня КП «Дрогобичводоканал» повинне розрахуватись з надавачем послуг за електроенергію у сумі 2 мільйони 600 тисяч гривень. Якщо підприємство не оплатить послуги енергопостачання, то надалі діяльність Дрогобицького водоканалу буде паралізована.

Незважаючи на те, що керівництво курортного Трускавця скаржиться, що відсутність під час пандемії туристів у місті різко негативно позначається на фінансовому стані ТОВ «Трускавецький водоканал», сторони визнали, що КП «Дрогобичводоканал» — є стратегічним підприємством, яке забезпечує регіон водою, тому необхідно докласти всіх зусиль, щоб воно продовжило належне функціонування.

За результатами перемовин, для сплати КП «Дрогобичводоканал» 2 мільйонів 600 тисяч гривень за послуги електропостачання, міські голови Трускавця та Борислава зобов`язалися до 18 квітня повернути підприємству борг у сумі 1 мільйон 187 тисяч гривень, з яких 800 тис. гривень — Трускавець, 387 тис. гривень — Борислав. КП «Дрогобичводоканал» виплатить 1 мільйон 400 тисяч гривень з власних надходжень.

Перейти до вмісту