Трагедія Грушевського 101/1: рік потому

28 Серпня 12:14

Сьогодні, 28 серпня, виповнюється рік з часу страшної трагедії, яка сколихнула не лише Дрогобич, а й всю Україну: обвалу одного із під`їздів у будинку 101/1, що на вул. М. Грушевського. Внаслідок обвалу загинули 8 осіб, серед яких двоє дітей. Після цього будинок повністю визнали аварійним.

Громада Дрогобича пам`ятає про тих, хто загинув у цій страшній трагедії. Сьогодні у храмі поруч з будинком 101/1 на вул. М. Грушевського вшановували пам’ять жертв трагедії.

Участь у літургії взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма, разом з громадою міста помолившись за душі загиблих.

Опісля міський очільник поспілкувався з журналістами.

Як наголосив Тарас Кучма, завдяки спільним зусиллям влади всіх рівнів, станом на 28 серпня 2020 року, всім мешканцям будинку, які внаслідок обвалу втратили житло, придбано нові помешкання на загальну суму 40 мільйонів 416 тисяч гривень. Кошти для закупівлі житла залучено з Державного резервного фонду.

Загальна площа закупленого житла складає 3 тисячі 319 кв м.

Дрогобицька міська рада повертає в державний бюджет – 305 тисяч 180 гривень, через невикористання їх мешканцями будинку.

Мешканці мали змогу придбати житло більшої площі, ніж у них була у будь-якому куточку країни та доплачувати різницю вартості. 1411415,71 гривень становила доплата за надлишкові площі.

До моменту придбання нового житла, з міського бюджету Дрогобича виділено 1 мільйон 363 тисячі гривень на покриття витрат на оренду тимчасового житла мешканцям аварійного будинку.

Також сім’ям загиблих та травмованих з обласного та міського бюджетів надано матеріальну допомогу в розмірі 1 мільйон 667 тисяч гривень. Більше 2 мільйонів гривень для постраждалих дрогобичан надали й меценати з усієї України.

Спільно з підприємцями, волонтерами та соціальними службами для постраждалих організовували гаряче харчування, надавали продуктові набори, сім`ям з дітьми – набори шкільного приладдя.

Також фахівці надавали усім сім`ям соціально-психологічну допомогу.
Трагедія Грушевського 101/1:

Пам’ятаємо…

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту