Самоізоляція: що це таке та як себе правильно ізолювати?

25 Березня 10:10

Коронавірус дуже підступна інфекція і людина довгий час може навіть не здогадуватися про те, що вона заражена. Ось чому так необхідна самоізоляція для всіх, хто нещодавно повернувся до України з-за кордону.

Самоізоляція повинна тривати не менше 14 днів, під час яких слід уникати будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти ближче 1,5 метра і більше 15 хвилин.

Про це інформують на сайті МОЗ.

Для кого потрібна самоізоляція?

для тих, хто очікує результати тесту на новий коронавірус;
для тих, хто близько контактував з особами, які захворіли на COVID-19;
для тих, хто нещодавно повернувся з країн, де зафіксовано новий коронавірус (навіть якщо відсутні симптоми).

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам рекомендував лікар або ви самостійно прийняли рішення про ізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів із дати початку випадку, який став причиною самоізоляції: подорож, контакт із хворим тощо.

Як підготуватися до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи.

Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини самоізоляції, а також виберіть контактну особу, до якої будете звертатися за допомогою.

Що робити, якщо проживаєте не одні?

Потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/чи туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо — зробіть це.

Не забувайте про регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використання одноразових серветок та хустинок. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання чи забруднення.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи до магазину. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтеся послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?

Якщо виникла необхідність покинути місце самоізоляції — одягайте маску та мінімізуйте контакти з людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтеся гігієни кашлю.

Що робити якщо у вас з’явилися симптоми?

Якщо під час самоізоляції у вас з’явилися симптоми COVID-19: кашель, утруднене дихання, підвищена температура тіла тощо — негайно зверніться за медичною допомогою і повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами з наявними у них гострими вірусними захворюваннями.

Чат-бот Гаряча лінія