Підозри щодо інфекцій у водопровідній воді розцінюємо як диверсійні удари по репутації, – адміністрація КП «Дрогобичводоканал»

20 Січня 14:51

МОЗ видало цікаву інструкцію, як очистити воду для пиття з річок чи колодязів.

В умовах воєнного стану справді важливо надати населенню інформацію про альтернативу централізованому водопостачанню, яке в екстрених ситуаціях може зупинитися. Доречно, якби просвітницьку функцію МОЗ зобов’язало виконувати на місцях свої структурні підрозділи. Була б користь для людей і для держави, яка має дбати про інформованість громадян.

Нещодавно з подачі Дрогобицького районного відділу ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” інтернет-ресурси облетіла інформація про ріст кишкових інфекцій і однією з ймовірних причин назвали централізоване водопостачання.

Щотижня фахівці цього відділу відбирають проби води паралельно з лаборантами водоканалу на вхідних точках води у місто з Урізького та Гірнянського водозаборів і фіксують, що показники води у нормі. Тому виходить нісенітниця…

Такі повідомлення не лише кидають тінь на компетентність фахівців цього центру, а й цілеспрямовано вдаряють по репутації КП “Дрогобичводоканал”, яке в умовах воєнного стану виконує стратегічну функцію. Підприємство добуває воду з підземних джерел. Вона проходить природню фільтрацію через гальково-піщані поклади грунту, а також обробляється газоподібним хлором. Це унеможливлює поширення через цю воду кишкових та вірусних інфекцій. До цього ж атестована лабораторія водоканалу щоденно веде документальний моніторинг якості води, яка надходить в місто з Гірного та Урожа, – наголошує начальник водоканалу Роман Шагала.

То ж яка мета диверсійних припущень про наявність кишкових інфекцій у водопровідній воді?..

Власну значимість можна показати іншим способом. Наприклад, як це зробило МОЗ через інструкцію про питну воду. Санітарно-контрольні підрозділи міністерства в допомогу місцевому самоврядуванню мали б сприяти поширенню цього актуального роз’яснення серед населення.

КП “Дрогобичводоканал”

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту