Про підготовку до звіту, події перших місяців 2020 року, плани й завдання, — Тарас Кучма у радіостудії «Франкова Земля»

2 Березня 8:52

Під завісу останнього місяця зими Тарас Кучма взяв участь в ефірі радіостудії «Франкова Земля».

У ході бесіди з журналістами міський голова розповів коротко про підсумки 2019 року та підготовку до публічного звіту у березні, про події січня – лютого 2020 року та плани й завдання, які прагне реалізувати у поточному році.

Найперше Тарас Кучма зазначив, що завдяки командній роботі вдалося досягти чи ненайголовнішого завдання — розвинути спортивну інфраструктуру міста.

«Ми створили умови для того, щоб забрати дітей з вулиці», — зазначив Тарас Кучма.

Так, у минулому році було докладено максимальних зусиль, щоб на території Дрогобича та Стебника побудувати низку спортивних майданчиків. Було відремонтовано чималий шмат доріг, в тому числі й капітально. У школах та садочках також проводилися роботи. Майже у всіх закладах, у межах енергозбереження, замінено вікна. Частково закуплено необхідне обладнання. Поведено комп’ютеризацію.

Також Тарас Кучма загадав про будівництво Центру публічних послуг «Документ-Сервіс Дрогобич» на вулиці Бориславській. Будівництво було припинено через відсутність коштів, які мали надійти з Державного фонду регіонального розвитку, однак вже в цьому році роботи планують відновити.

Окремо міський голова відзначив й досягнення у галузі охорони здоров’я — відкриття ангіоцентру, створення умов для відкриття кардіоцентру, розвиток пологового будинку та інших структурних підрозділів закладів охорони здоров’я на території Дрогобича і Стебника.

У освіті важливим досягнення є й те, що Міністерство дослухалося до рекомендацій Дрогобича щодо неправильності формули нарахування субвенції. Адже на поточний рік кошти нараховували на кількість учнів, яка навчалася у минулому році. Так, при зростанні кількості учнів у поточному році виникав дефіцит коштів. Зараз цю формулу змінили для Дрогобича додатково надали 5 млн гривень субвенції.

Поговорили й про лист Департаменту фінансів ЛОДА, яким обласне керівництво рекомендує скорочення.

Однак Тарас Кучма відстоює позицію, що наступні скорочення, адже вже відбулося декілька етапів, призведуть до краху охорони здоров’я Дрогобича та Стебника. З практики сьогодні можна стверджувати, що у випадку скорочення постраждає весь регіон, адже у закладах охорони здоров’я близько 40% послуг отримують іногородні пацієнти.

Також Тарас Кучма згадав й події 19 грудня. Каже, що це для нього стало уроком.

У ході обговорення гуманітарної сфери Тарас Кучма подякував за роботу своєму заступнику Василю Качмару, який подав у відставку. Міський голова відзначив його як сильного і потужного адміністратора.

На запитання журналістів про орендований позашляховик, міський голова наголосив, що орендна плата 300 гривень в місяць — це суттєва економія коштів для міського бюджету. Оскільки довелося б придбати нове авто, а це були б значні видатки.

Підсумовуючи бесіду, Тарас Кучма анонсував про свій публічний звіт у березні. Щодо дати, то її буде оголошено згодом, оскільки ЛОДА заборонила масові заходи на території області у зв’язку з протидією коронавірусу.

Такі дії ЛОДА міський голова вважає поспішними і не до кінця обґрунтованими, адже в такому випадку виникає питання: що робити з навчальним процесом та іншими зібраннями.

Деталі за посиланням.

Чат-бот Гаряча лінія