Прозорість та підзвітність: Команда програми «Transparent Cities/Прозорі міста» надала пропозиції для підвищення рейтингу Дрогобича

12 Серпня 17:10

Третій рік поспіль місто Дрогобич перебуває у трійці лідерів рейтингу прозорості та відкритості. Недавно було оновлено методологію оцінювання, а з кожним роком градус конкуренції зростає.

Як підвищити рейтинг прозорості Дрогобича, команда програми «Transparent Cities/Прозорі міста» надала пропозиції для посадовців Дрогобицької міської ради. Нарада із застосуванням телекомунікації відбулася у четвер, 12 серпня, під головуванням заступника міського голови Володимира Коцюби.

У рейтингу 2020 року місто Дрогобич посіло третє місце і набрало 78,1 бала. Оцінка прозорості відбувається у 14 сферах. У п’ятьох сферах Дрогобич має 100% прозорість:
– Фінансова, матеріальна допомога та гранти;
– Бюджетний процес;
– Освіта;
– Соціальні послуги;
– Кадрові питання.

У п’ятьох сферах рейтинг середній:
– Комунальне майно – 91,7.
– Інформація про роботу ОМС – 85.
– Житлова політика – 83,3.
– Доступ та участь – 72,2.
– Інвестиції та економічний розвиток – 70,5.

Найнижчий рейтинг у чотирьох сферах:
– Антикорупційна політика та професійна етика – 68,4.
– Закупівлі – 66,7.
– Землекористування та будівельна політика – 62,5.
– Комунальні підприємства – 62,5.

Загалом команда програми «Transparent Cities/Прозорі міста» позитивно оцінила успіх Дрогобича, як маленького міста, яке після двох років лідерства поступилося таким містам, як Маріуполь та Львів.

Для того, щоб покращити рейтинг прозорості за новою методологією, посадовцям міської ради надано рекомендації, які потрібно реалізувати до листопада поточного року. Такі ж рекомендації надано й по методології оцінки рейтингу підзвітності.

У підсумку Володимир Коцюба доручив управлінню цифровізації, інформаційної політики та комунікацій у найкоротший термін опрацювати пропозиції, отримані від команди програми «Transparent Cities/Прозорі міста» та спільно з керівниками відповідних структурних підрозділів вжити максимальних заходів, щоб забезпечити максимальну прозорість та підзвітність місцевого самоврядування.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту