Програма «Прозорі міста» презентувала Платформу прозорості та підзвітності місцевої влади

9 Грудня 11:11

У вівторок, 8 грудня, відбулася публічна онлайн-презентація Платформи прозорості та підзвітності місцевої влади: https://transparentcities.in.ua/.

Платформа прозорості та підзвітності місцевої влади – це інструмент комунікації для жителів громад, міських рад та громадських організацій.

На платформі жителі міст України та представники громадських організацій можуть публікувати відгуки, коментарі і пропозиції щодо підзвітності місцевої влади у 14 сферах, а представники органів влади – реагувати на них. Все це – у форматі публічного діалогу.

Серед сфер: доступ та участь, закупівлі, інвестиції та економічний розвиток, бюджетний процес, кадрові питання, комунальне майно, тощо.

Користувачі мають можливість:
– додавати коментарі та відгуки,
– прикріплювати доказову базу: документи, скан-копії, фото чи відео,
– очікувати на модерацію відгуку,
– отримувати відповідь від міської влади,
– відстежувати позиції міста у Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України, а згодом – і Рейтингу підзвітності 50 міст України,
– відстежувати та впливати за допомогою власних відгуків на підзвітність у зазначених сферах,
– мінімізувати простір для корупції, що боїться прозорості, підзвітності і пильної уваги громади, у діалозі з місцевою владою.

Для місцевої влади Платформа – це простий і технологічний інструмент роботи із відгуками стосовно діяльності у 14 ключових сферах, територія розбудови ефективного діалогу з жителями громади.

В найближчих планах програми – масштабування у регіонах. Регіональні координатори розпочинають роботу із мережею громадських організацій у 50 містах України та будуть залучати їх до оцінювання підзвітності за 47 індикаторами у 14 сферах.

На запрошення організаторів презентації, до учасників заходу звернувся Тарас Кучма – міський голова Дрогобича. Очільник громади акцентував увагу на вважливості запровадження механізмів та інструментів прозорості роботи органів місцевого самоврядування. Так, завдяки системам прозорих закупівель, відкритих торгів, легалізації реклами, до місцевого бюджету надходить значна сума коштів. Однак є проблема у тендерних закупівлях, коли певними учасниками нівелюються проєкти шляхом заниження ціни, постачання неякісної продукції. Через такі дії громада втрачає можливість реалізації певних проєктів і від цього страждає репутація органу місцевого самоврядування. Для таких випадків Тарас Кучма вважає, що необхідно посилити відповідальність учасників торгів, які своїми діями сприяють «затягуванню» чи нереалізації проєктів.

Онлайн-платформа створена у рамках проєкту «TransparentCities: взаємодія громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування для кращої підзвітності та належного врядування». Проєкт фінансується Європейським Союзом та виконується Transparency International Ukraine.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту