Приймають переселенців, акумулюють гуманітарну допомогу та надають психологічну реабілітацію – Ліцей імені Б.Лепкого опікується внутрішньо переміщеними особами

14 Березня 14:39

Під час агресивного військового вторгнення росії на територію України – Дрогобиччина стала своєрідним форпостом, де знайшли прихисток тисячі внутрішньо переміщених осіб із зони активних бойових дій. Зокрема, практично кожен навчальний заклад Дрогобича перетворився на своєрідний хаб гуманітарної допомоги для переселенців. Виняток не становить і Ліцей імені Б.Лепкого.

Як розповіла керівник навчальної установи Наталія Ластов’як, станом на 14 березня у Ліцеї мешкає 150 внутрішньо переміщених осіб.

Переселенців, які знайшли у нас прихисток, ми забезпечуємо трьох разовим безкоштовним харчуванням у їдальні нашого навчального закладу. Також, для зручності людей, ми облаштували душові кабіни та встановили дві пральні машинки, щоб прибулі мали можливість випрати свій одяг. Кількість тих, хто мешкає у нас змінюється щоденно, бо дехто селиться надовго, дехто заїжджає до Ліцею на одну-дві доби, а хтось просто переночувати, щоб зранку продовжити свій шлях до кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною тощо, – розповідає Наталія Ластов’як.

Для потреб внутрішньо переміщених осіб, особливо для тих, хто прибув в Дрогобич із дітьми – у Ліцеї створили так звану ігрову кімнату. Туди волонтери та усі небайдужі нанесли чимало іграшок. Загалом Ліцей акумулював чимало гуманітарної допомоги для біженців, серед якої: одяг та взуття, засоби гігієни, ліки, продукти харчування, консервації, заморожені вареники та млинці, дитячі візочки тощо.

Усе отримане ми посортували – верхній одяг, взяття, джинси, дитячий та жіночий одяг. Усі особи, які прибувають до нас мають можливість вибрати собі необхідні речі. Також в окремих кімнатах ми закумулювали медикаменти та засоби гігієни, закрутки та дитячі речі першої необхідності. Стараємось проводити для діток цікаве дозвілля. Окрім цього в ігровій кімнаті, яку ми відкрили, із дітками переселенців працюють наші педагоги або волонтери, які дбають про їхнє дозвілля, – розповідає Наталія Ластов’як.

Не забули і про психологічну підтримку для внутрішньо переміщених осіб – на базі навчального закладу працюють психологи, які надають підтримку як дітям так і дорослим.

Окрім цього, навчальна установа періодично отримує допомогу від міст-побратимів та колишніх учнів, які сьогодні мешкають закордоном. Так, 14 березня у Ліцеї прибула чергова допомога із Жешува. Польська сторона передала ліки на фронт, засоби гігієни та продукти харчування.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту