Пошукові роботи з встановлення місця поховання жертв тоталітарного режиму у  саду будинку на вул. І.Франка, 28 в м. Дрогобичі завершено.

7 Липня 17:24

У червні місяці  Комунальне підприємство Львівської обласної ради з питань здійснення пошуку поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій «Доля» провело пошукові роботи з встановлення місця поховання жертв тоталітарного режиму у  саду будинку на вул. І.Франка, 28 в м. Дрогобичі, де у післявоєнний період  розміщувався районний відділ НКВС.

Саме тут, за інформацією депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожнього, яку від отримав від місцевих мешканців, у 1944-1957 роках розташовувалося, так зване районне НКВД, відоме серед місцевого люду як більшовицька катівня.

Під час дослідження в підвалі будинку було виявлено стіну із отворами від куль. Як зазначив директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, енкаведисти часто застосовували такий спосіб убивства в’язнів: коли ті спускалися крутими сходами до підвалу (нібито у камеру), кати стріляли їм у потилицю. «За свідченнями мешканців, в саду знаходяться поховання вояків УПА, яких було вбито в боях або захоплено в полон та розстріляно в підвалах. І сьогодні видно кульові отвори на стінах підвального приміщення, де, ймовірно, розстрілювали полонених. За свідченнями мешканців, також на подвір’ї вбитих вояків УПА виставляли для впізнання. Того, хто якимось чином відреагував в процесі упізнання когось із вбитих, теж арештовували», – наголосив Святослав Шеремета.

Мешканці будинку і небайдужі дрогобичани підходили до працівників КП «Доля», ділилися своїми враженнями та спогадами про ці буремні часи, проводили паралель із сьогоденням, цікавилися xодом та підставою проведення циx робіт.

Роботи виконано згідно вимог «Порядку  та процедури реалізації на території м. Дрогобича робіт з пошуку, ексгумації, перепоховання останків жертв воєн та політичних репресій, впорядкування місць поховань та місць пам’яті».

Зроблено шурфи, проведено зондування і маркування ділянки.

Однак, на обстежуваній території у саду  будинку на вул. Івана Франка, 28, людськиx останків не знайдено.

Галина Луцька, головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту